Вихід довгоочікуваної Cyberpunk 2077 і скандал з рекламою FIFA

16 жовтня 2020, 20:00

Розповідаємо про найцікавіші новини з індустрії відеоігор за минулий тиждень.

Ігрова індустрія вже досить давно стала повноцінним великим медіа зі своїми крутими продуктами, відомими студіями і окремими розробниками, виставками та профільними ЗМІ.

Відео дня

Кожен день зі світу інтерактивних розваг надходять десятки новин різного ступеня важливості. Деякі з них цікаві лише хардкорним геймерам, а інші не завадить дізнатися навіть тим людям, які кілька разів на тиждень запускають улюблені твори.

Ця інформація допоможе дізнатися, коли виходять найбільш очікувані новинки, як йдуть справи на ринку і чи не намагається черговий видавець якимось хитрим способом виманити гроші у користувачів. Так, разом зі статусом повноцінного медіа в ігрову індустрію прийшли і великі гроші. Вона стала дуже прибутковим бізнесом, який розвивається за відповідними правилами. Тож бувають випадки, коли компанії переходять межу заради додаткової наживи.

Однак збирати інформацію по крихтах з окремих новин далеко не завжди зручно. Потрібно витрачати чимало часу на перегляд стрічки і відвідування різних ресурсів.

У зв'язку з цим, НВ зібрав найцікавіші новини зі світу відеоігор за минулий тиждень.

Найбільш очікуваній грі бути!

CD Projekt RED
Фото: CD Projekt RED

Почнемо, мабуть, з хорошого: Cyberpunk 2077 вирушила на золото. Так кажуть, коли розробники закінчують фінальну збірку і записують її на майстер-диск. З нього потім створюються цифрові і фізичні видання гри, через що і застосовується термін «золотий», тобто найважливіший. Однак це вже деталі. Головне, що Cyberpunk 2077 тепер гарантовано не перенесуть.

Гра вийде точно в зазначений термін — 19 листопада 2020 року на ПК, PlayStation 4 і Xbox One. В 2021 році CD Projekt RED випустить повноцінні версії проєкту для консолей наступного покоління з поліпшеною графікою та іншими смаколиками. Нагадаємо, що раніше Cyberpunk 2077 переносили двічі. Спочатку гру хотіли випустити ще 16 квітня, але потім дату змістили на 17 вересня, а далі — на 19 листопада.

Не віддаляючись від теми Cyberpunk 2077, згадаємо, що CD Projekt RED в черговий раз опинилася в центрі скандалу. Відомий журналіст і інсайдер, що спеціалізується на іграх, Джейсон Шрайер дізнався, що творці в польській студії працюють шість днів на тиждень. Вони перепрацьовують з метою встигнути випустити Cyberpunk 2077 в зазначений термін. На CDPR відразу накинулися з критикою, але компанія не ликом шита. Генеральний директор CD Projekt RED Адам Бадовський розповів про компенсацію за перепрацювання.

Керівництво розділить 10% доходу від продажів Cyberpunk 2077 в 2020 році між колективом. Виходить, людям дали вагому мотивацію приходити в офіси по суботах. Але якщо копнути глибше, то переробки — регулярне явище в ігровій індустрії, особливо коли мова йде про потенційні хіти і революційні твори. Будь-який масштабний інтерактивний проєкт можна скільки завгодно покращувати і полірувати. Але паралельно потрібно оголошувати дату релізу і проводити рекламну кампанію.

Одне з іншим часто вже не стикується, і студія починає не встигати. Тоді гру потрібно або переносити, або вдаватися до переробок. CD Projekt RED ж більше не може дозволити собі зрушувати дату релізу Cyberpunk 2077, оскільки на носі запуск консолей нового покоління — кращого часу для виходу і не придумаєш. Західні борці за справедливість люблять критикувати CDPR за кожне спірне рішення, але вони не хочуть визнавати, що ідеальний менеджмент в ігровій індустрії неможливий.

Та й самі творці часто не проти попрацювати заради додаткових грошей, тому скандал, по суті, виник на порожньому місці. Перепрацювання заохочувати не можна, але не треба відкриту і найчастіше чесну CD Projekt RED перетворювати в гнобителя. Один з членів студії, до речі, зробив аналогічну заяву.

І закінчимо тему Cyberpunk 2077 невеликою тезою. На сайті change.org опублікували петицію з проханням перекласти гру на українську мову. Її підписали вже вісім тисяч осіб. Приєднуйтесь, якщо хочете, щоб CDPR звернула увагу на ініціативу вітчизняних користувачів.

Гюльчатай, відкрий личко

Sony
Фото: Sony

Sony нарешті показала внутрішню архітектуру PlayStation 5. Компанія випустила ролик, в якому її представник розібрав тестовий зразок консолі на деталі. У ролику можна побачити материнську плату, центральний і графічний процесори, від'єднувані зовнішні «крила», використання підставки для встановлення приставки в різних положеннях і так далі. Ми ж виділимо дві важливі тези.

Перша стосується системи охолодження. Вона включає в себе досить велику турбіну і рідкий метал як термоінтерфейс. Судячи з усього, розробники вирішили подбати про надійне тепловідведення, і для цього ж консоль зробили відносно великою (40 сантиметрів у висоту). За шум, видаваний PS5, теж не варто переживати. Приставку вже дали випробувати японським блогерам, які назвали її «дуже тихою».

А другий момент стосується розширення пам'яті. У PlayStation 5 вбудований SSD об'ємом 825 Гбайт. З них, згідно з чутками, під ігри відведено 664 Гбайт. Дивлячись на сучасні розміри інтерактивних розваг, стає зрозуміло, що місця недостатньо. Sony, мабуть, це теж розуміє, а тому реалізувала слот для додаткового твердотільного накопичувача. Причому в згаданий порт можна вставити будь-SSD, що володіє належною швидкістю. Тобто японці вирішили відмовитися від пропрієтарних рішень і не змушувати користувачів купувати конкретну модель накопичувача.

В цілому з внутрішньою архітектурою PlayStation 5 все добре, але що там з програмним забезпеченням? Інтерфейс користувачам поки не показали, а тим часом окремі розробники поділилися неприємною новиною. У їхніх іграх немає підтримки крос-збережень між PS4 і PS5. Пояснюємо, що це означає. Багато проектів з PlayStation 4 з'являться і на приставці Sony наступного покоління, причому найчастіше з поліпшеною графікою.

І якщо людина захоче почати проходити гру без крос-збережень на PS4, а продовжити на PS5, то така можливість буде недоступна. Правда, тут ще потрібно дивитися, про який твір мова. Окремі розробники все ж реалізували зазначену вище функцію, тоді як інші посилаються на протоколи безпеки. Мовляв, вони не дають переносити файли між консолями. Sony поки відмовчується на цей рахунок, тож покупцям рекомендується уточнювати інформацію про крос-збереження, якщо виникне така необхідність.

Гаряча Xbox Series

Microsoft
Фото: Microsoft

Паралельно невелика драма розгорнулася навколо Xbox Series X. Нещодавно Microsoft розіслала консолі провідним ігровим виданням і блогерам. Майже всі вони в один голос хвалили приставку нового покоління. Головне, що виділили автори — це майже безшумну роботу, зручну конструкцію, швидкі завантаження в іграх завдяки SSD і чудово реалізовану зворотну сумісність. Проєкти з поточного та попередніх консольних поколінь працюють на Xbox Series X без будь-яких проблем.

Здавалося б, приставка вийшла вельми якісною, але тут трапився неприємний казус. Журналіст Кен Богард порівняв консоль з каміном, заявивши, що вона дуже сильно нагрівається. А репортер Джефф Баккалар під час прямої трансляції навіть примудрився обпектися об Series X, ну або він просто це зімітував. Як би там не було, а інтернет переповнився статтями про проблеми нової консолі Microsoft.

Багато ще й прибрехали, заявивши про перегрів пристрою, тобто критичний стан, яке здатне призвести до поломок. Шум піднявся знатний, тому іншим журналістам довелося акуратно все спростовувати. Говорити безпосередньо що-небудь про охолодження вони не могли, адже цей аспект знаходиться під ембарго.

Однак далі крапку в питанні охолодження поставив керівник маркетингового відділу Xbox Аарон Грінберг. Він повідомив, що тепловиділення в Series X майже таке ж, як в One X, консолі поточного покоління, а значить — проблем з критичним нагріванням не спостерігається.

Навіть дитячі гроші не пахнуть

EA Sports
Фото: EA Sports

І якщо ви думали, що зі скандалами покінчено, то нічого подібного. Минулі тижні були на них врожайними. Electronic Arts відзначилася рекламою мікротранзакцій в режимі FIFA Ultimate Team з FIFA 21 в дитячому журналі. Компанія вирішила надрукувати покрокову інструкцію про те, як можна зібрати свою команду. В одному з її пунктів говорилося про використання FIFA Points для відкриття лутбоксів з гравцями. Адже згадана валюта купується за реальні кошти. Тобто Electronic Arts намагалася мотивувати дітей «правильно» витрачати гроші.

Коли в пресі підняли цю тему, видавництво відразу принесло вибачення, пообіцяло прибрати рекламу і ретельніше підходити до планування своїх маркетингових кампаній. Начебто, все добре, так? Як би не так. ЕА не вперше розміщує схожі матеріали в дитячих журналах, просто на цей раз видавництву не пощастило. Найімовірніше, в наступному році буде аналогічний інцидент, адже Electronic Arts не складно знову вибачитися. А все тому, що дітки приносять компанії дуже навіть непоганий прибуток завдяки витратам своїх кишенькових грошей у FIFA.

А останній скандал пов'язаний з ремайстром Marvel's Spider-Man для PlayStation 5. Спочатку стало відомо, що власники гри на PS4 не отримають його безкоштовно, оскільки це бонус за придбання Marvel's Spider-Man: Miles Morales у виданні Ultimate Edition. А потім розробники з Insomniac Games показали кадри оновленого проєкту і з'ясувалося, що Пітеру Паркеру змінили обличчя. Головного героя вирішили зробити схожим на актора Тома Голланда, виконавця ролі Людини-павука в останніх фільмах Marvel.

Ось тут-то шанувальники не витримали і почали критикувати розробників і навіть погрожувати їм. Чинити так, звичайно ж, не треба — слід дотримуватися меж. Однак фанатів можна зрозуміти, адже вони встигли звикнути до персонажа, а його вирішили змінити на краще. Більш того, в грі Пітер Паркер вже дорослий, а тут йому раптово приклеюють обличчя мало не підлітка. Виникає дисонанс, про що й написали геймери. Але розробники, схоже, не збираються міняти своє рішення. Що ж, нехай хоча б технічну частину виправлять, а то ремайстр для PS5 місцями виглядає гірше за оригінал.

«Зоряні війни», тортури та інше

Blizzard
Фото: Blizzard

Тепер залишилося тільки дати коротке інформаційне зведення про анонси, оголошені дати виходу і найважливіші релізи минулих тижнів. Почнемо з того, що відразу два досить очікуваних проєкти перенесли на більш пізній термін. Першим виступає розширення Shadowlands для всесвітньо відомої MMORPG World of Warcraft. Воно вийде не 27 жовтня, як планувалося раніше, а пізніше в цьому році. Нову дату Blizzard поки не оголосила, але ризикну припустити, що реліз відбудеться в кінці листопада або на початку грудня.

Другий проєкт, який перенесли — це амбітний кооперативний RPG-шутер Outriders від студії People Can Fly і видавництва Square Enix. Його планували випустити цієї осені, але вирішили відкласти до 2 лютого 2021 року. У зазначений день гра з'явиться відразу на ПК і консолях двох поколінь — поточного і наступного. Паралельно з оголошенням про перенесення розробники анонсували кросплей в Outriders.

Тобто користувачі з різних платформ зуміють об'єднуватися в команди. Наприклад, гравець може сміливо купувати ПК-версію і розважатися з другом, який сидить на PS4. Причину перенесення проєкту творці вибрали стандартну: потрібен час на полірування. Але мені здається, що вони побоялися випускати Outriders восени. Вона гарантовано загубилася б серед мастодонтів і провалилася у продажі.

З анонсами ігор в попередні тижні справи йдуть так собі. Electronic Arts представила Need for Speed: Hot Pursuit Remastered — ремайстра гоночної аркади 2010 року. У гру включили всі застосунки, а її візуальну складову трошки покращили. Причому настільки трошки, що зміни доводиться вишукувати під мікроскопом.

Другим анонсом стала пригодницька гра з елементами метроідванії I, the Inquisitor від студії The Dust. Компанію заснували вихідці з Techland і CD Projekt RED, які працювали над Dying Light і The Witcher 3. Їх свіже творіння створюється за мотивами книг Яцека Пекари і розповість про інквізитора Мордімере Маддердіне. Він прибуде в місто Кенігштайн і візьметься за розслідування низки дивних вбивств.

The Dust
Фото: The Dust

Головними особливостями проєкту стануть опрацьовані завдання, використання тортур для отримання інформації, похмура атмосфера і бойова система, заснована на парируваннях і контрударах. В цілому може вийти дуже навіть непогана гра. Любителям темної середньовічної романтики рекомендується стежити за I, the Inquisitor.

А що стосується найважливіших релізів, то таких було три. Перший — тривимірний платформер Crash Bandicoot 4: It's About Time. Четверта частина серії вийшла дуже якісною і гарантовано сподобається всім шанувальникам класичних ігор франшизи і любителям жанру. Другим виступає Star Wars: Squadrons — аркадний симулятор польотів на кораблях із «Зоряних воєн».

Сюжет у грі вийшов слабким, але якщо подобається концепція, то кілька годин політати в мультиплеєрі з іншими користувачами згодиться. А під останнім релізом ховається, звичайно ж, Baldur's Gate 3. Класична партійна RPG поки вийшла тільки в ранньому доступі і рясніє помилками. Але в ній вже є чарівна атмосфера, неймовірна варіативність у відіграші ролі і велика кількість механік. Якщо любите жанр, то можете акуратно долучитися.

Бонус: доброзичливці розповіли, коли відбудуться наступні розпродажі в Steam. Вони дозволяють закупитися цікавими іграми з великими знижками, тож відзначайте дати в своїх віртуальних календарях:

Розпродаж на честь Гелловіну — з 29 жовтня до 2 листопада;

Осінній розпродаж — з 25 листопада по 1 грудня;

Зимовий розпродаж — з 22 грудня до 5 січня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X