Навіщо в iPhone 12 насправді потрібен датчик LiDAR

20 жовтня 2020, 20:00

Нещодавно компанія Apple презентувала нову лінійку iPhone 12. У найбільш просунутих моделях з індексом Pro інженери додали в модуль камер датчик LiDAR. Але навіщо?

Всі вже пожартували над тим, що компанія Apple не забезпечила своїх клієнтів зарядними пристроями для нових iPhone 12.

Тепер прийшла пора конструктивно розбирати функції чергового покоління смартфонів з Купертіно.

Відео дня

Як до презентації Apple, так і під час неї, у якості одного з головних нововведень iPhone 12 був анонсований датчик LiDAR, який вбудований у модуль камер флагманських моделей Pro.

Відомо, що цей датчик мав «поліпшити» роботу камери, але для чого саме він потрібний - для багатьох користувачів залишилося загадкою.

Для тих, хто не в курсі, LiDAR - це технологія аналізу навколишнього простору, заснована на поглинанні і розсіянні світла. Простими словами LiDAR також називають лазерним радаром.

Зараз LiDAR використовують у якості основного датчика для деяких безпілотних авто: лазер з частотою у мільйони імпульсів на секунду дозволяє створити точне тривимірне зображення навколишнього середовища без використання серйозних комп'ютерних потужностей і моментально визначати відстань до інших об'єктів навіть в умовах нульового освітлення.

Але таке обладнання доволі дороге, тому більшість автовиробників користуються звичайними камерами, ультразвуковими датчиками і радарами.

Навіщо LiDAR знадобився в нових iPhone 12 Pro? Все дуже просто: на днях підрозділ соцмережі Snapchat Lens Studio випустив ролик з використанням LiDAR у останньому поколінні смартфонів Apple.

Виявляється, технологію використовуватимуть для створення унікальних лінз у Snapchat і генерування тисяч нових об'єктів доповненої реальності.

На перший погляд це може здатися безглуздою іграшкою, але враховуючи заяви Apple про додавання функцій доповненої реальності у свої онлайн-карти, подібні системи можуть стати новим трендом у виробництві смартфонів.

Не за горами той час, коли додатки зможуть у режимі реального часу наповнювати довкілля корисною для нас інформацією, а не тільки 3D-зображеннями тварин і рослин.

Сподіваюся, що саме для цього інженери Apple почали привчати своїх користувачів до LiDAR. У іншому випадку - краще б заощадили на цих датчиках і поклали в коробки iPhone 12 потужні зарядки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X