Віртуальні нетрі. 10 відеоігор із відкритим світом, який підірве ваш мозок

2 листопада 2020, 20:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Деякі відеоігри бувають настільки масштабними, що реальний світ після них виглядає як камерна кімната. Сьогодні поговоримо саме про такі проєкти.

Створення ігор із відкритими світами зараз уважають однією з головних тенденцій в індустрії інтерактивних розваг. Вона сформувалася приблизно 5-7 років тому і встигла вийти в авангард.

Відео дня

А все тому, що користувачам подобається бачити перед собою великі віртуальні простори, які можна досліджувати протягом багатьох годин. Гравці також люблять відчувати свободу й передчувати пригоди, що чекають їх на просторах масштабних світів.

Однак далеко не всі розробники змогли приборкати цю тенденцію. Багато хто намагався створювати відкриті світи у своїх проєктах, але на виході отримував лише непримітні декорації — пустушки, які в кращому випадку мають більш-менш пристойну графіку.

Така невдача спіткала Sniper Ghost Warrior 3, The Sinking City, Risen 3: Titan Lords і ще цілу когорту ігор. Якщо з них викреслити вільні простори, то загальна якість тільки виграє.

Виглядає, що відкриті світи можуть нашкодити інтерактивним розвагам, але вони також здатні стати їх прикрасою — діамантом у короні, що привертає увагу мільйонів користувачів.

З огляду на це, НВ зібрав десятку ігор із відкритими світами, що вражають уяву настільки, що після їх проходження реальність здаватиметься нудною та сірою.

10

Gothic

Gothic потрапила сюди як данина поваги минулому. Цю гру студія Piranha Bytes створила в бородатому 2001 році, й однією з основних причин, чому проект здобув культовий статус і цілу армію фанатів, є вдала реалізація відкритого світу.

«Готика» показала, як можна створити віртуальне середовище, кторе буде відмінно працювати на занурення. Автори з Piranha Bytes реалізували невелику доступну територію та зосередилися на опрацюванні всіх елементів.

Вони поділили суспільство на фракції, додали кожному NPC розпорядок дня і фрази, використовувані в розмовах, і попрацювали над характерами важливих персонажів. Завдяки цьому світ у Gothic можна відчувати живим і природним, через що виникало бажання детально його досліджувати.

Однак вивчення оточення було аж ніяк не простим завданням, адже на головного героя на кожному кроці чекали небезпеки, і навіть звичайні кабани на початку пригоди могли стати серйозним викликом. Утім, складнощі тільки підвищували інтерес до проходження й заохочували гравців.

9

Kingdom Come: Deliverance

Ця RPG від Warhorse Studios робить ставку на реалістичність, що цілком відчутно і в реалізації відкритого світу.

Природні пейзажі, побут середньовічної Богемії, поїздки на конях, бандити, що господарюють у лісах, неігрові персонажі, які займаються своїми справами в поселеннях — ось чим полонить Kingdom Come: Deliverance.

Її відкритий світ дарує відчуття занурення в XV століття, яким воно й було — з усіма війнами й конфліктами. А ще гру хочеться похвалити за чудову стилістику й поведінку NPC. Вони реагують на дії персонажа та його вбрання.

Якщо користувач буде ходити в забруднених кров'ю обладунках і відкрито займатися крадіжками, то проти нього швидко вживуть відповідних заходів. Домогтися прихильності у світі Kingdom Come нелегко, але сам процес дарує задоволення й насолоду.

8

Final Fantasy XV

Перше, чим уражає відкритий світ Final Fantasy XV — це його розміри. Користувач може досліджувати гігантські території королівства Люцис і сусідніх держав.

Умовно весь доступний простір поділено на локації, але завантаження між ними відбуваються під час сюжетних сцен, так що він відчувається безшовним. Другий важливий елемент відкритого світу полягає в наявності добового циклу.

День у Final Fantasy XV триває рівно годину реального часу, і це доведеться враховувати, оскільки персонажам потрібен сон, відпочинок і їжа. Уночі ж в ігровому світі з'являються особливо небезпечні монстри, за вбивство яких передбачені корисні нагороди.

А ще у FFXV є чудово стилізовані локації та цікаві способи взаємодії оточення і магії.

7

Horizon Zero Dawn

Світ у Horizon Zero Dawn справляє враження трохи порожнього. Персонажі в ньому мляво імітують життя, а шанси натрапити на цікаву подію при дослідженні навколишньої території зовсім невисокі.

Так що ж це виходить, ми даремно додали гру до списку? Звісно ж ні. Мінуси відкритого світу Horizon Zero Dawn із зайвиною компенсують його краса й унікальний антураж. Поєднання доісторичної культури й технологій далекого майбутнього вийшло досить успішним.

Саме тому кожну локацію в проєкті хочеться детально вивчити, щоб пофантазувати щодо минулого і катастрофи, що трапилася у світі гри. Бажання посилюється ще й завдяки вивіреній до найдрібніших деталей стилістиці та блискучій графіці.

Від дизайну оточення й роботизованих ворогів натурально перехоплює подих.

6

Marvel's Spider-Man

Відкритий світ Нью-Йорка в Marvel's Spider-Man створювали так, щоб по ньому було зручно переміщуватися, перелітаючи на павутині.

Саме тому в грі висока щільність багатоповерхових будівель і скупчення дахів, якими може бігати Людина-павук. Однак про реалізацію життя на вулицях міста розробники з Insomniac Games теж подбали.

Люди поспішають у своїх справах і реагують на появу супергероя, наприклад, просять сфотографуватися з ними. До візуальної складової відкритого світу теж немає питань: художники попрацювали на славу. А останньою його перевагою виступає купа цікавих активностей, які, чергуючись із дивовижними польотами на павутині, не встигають набридати.

5

Ghost of Tsushima

Свіжий самурайський екшен уразив користувачів японським колоритом і естетикою Країни сонця, що сходить. При проходженні гри постійно дивуєшся, наскільки вдалим і незабутнім вийшов антураж у витворі Sucker Punch Productions.

Навіть коли просто їдеш верхи по відкритому полю, то отримуєш задоволення від пейзажів, візуального ефекту вітру, що підносить листя сакури,  й опрацювання оточення. А крім своєї краси, відкритий світ Ghost of Tsushima виділяється мотивацією до досліджень.

Усю карту острова Цусіма оповиває туман війни, і відкрити її можна тільки під час подорожей. Паралельно гравець бачить різні візуальні орієнтири й зустрічає тварин, які ведуть до цікавих місць. Процес забирає зовсім небагато часу і здатен зацікавити, адже часом завдяки звірам відкриваються цікаві активності.

4

The Elder Scrolls V: Skyrim

Великий Skyrim — і лише на четвертому місці? Тут точно немає помилки? Відповідаємо: у культовій RPG від Bethesda реалізовано дійсно чудовий відкритий світ із величезними містами, руїнами стародавніх цивілізацій, печерами, горами та притулками драконів.

Він просякнутий скандинавською культурою і вікінгами, що позитивно відбилося на антуражі. Місцями Skyrim відчувається суворим і непривітним, а це створює потрібну атмосферу. Будь-який користувач захоче стати непохитним воїном у такому світі, який, окрім усього іншого, рясніє активностями й деталізацією.

У проєкті можна просто повільно гуляти посеред якогось Маркарта, спостерігати за поведінкою NPC й отримувати задоволення. А четверте місце Skyrim дісталося лише тому, що знайшлися більш гідні кандидати на перші три рядки.

3

The Witcher 3: Wild Hunt

Ну ладно ще Skyrim на четвертому місці, але The Witcher 3 не на першій позиції? Це вже ні в які ворота. Але давайте не поспішати з висновками.

Усі прекрасно розуміють, наскільки дивовижним вийшов світ у RPG від CD Projekt RED. Пейзажі, поведінка неігрових персонажів, купа різномастих активностей і ворогів, висока концентрація несподіваних подій — усе це реалізовано в проекті на майстерному рівні.

Кожен регіон у «Відьмак 3» хочеться вивчити до найдрібніших деталей, настільки чудовими вони вийшли. Однак світ у The Witcher 3 можна назвати відкритим лише умовно. Він усе ж розділений на окремі великі локації і, незважаючи на всі свої переваги, не може змагатися з двома наступними проєктами.

2

Red Dead Redemption 2

Останнє творіння Rockstar Games продемонструвало небачену раніше якість у царині опрацювання світу.

Таким живим Дикий Захід не відчуваєш навіть у фільмах жанру вестерн, не те що в інших інтерактивних розвагах. Неігрові персонажі реагують на будь-які дії головного героя Артура Морґана, із бійками й нічним шумом включно.

У лісах тварини полюють на слабших істот, а під час подорожей може статися випадкова подія, яка переросте в незабутню пригоду. Кожну деталь світу в Red Dead Redemption 2 акуратно вплетена в антураж, і це демонструє, наскільки реалістичною вийшла гра.

При її проходженні створюється враження, що розробники продумали буквально всі взаємодії з навколишнім середовищем. Через це в RDR 2 можна цілими годинами по-різному експериментувати, отримуючи шалене задоволення.

1

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Ось вона, гра-вискочка з мультиплікаційною стилістикою, що обійшла Skyrim, The Witcher 3 і RDR 2. Так, візуальна складова в Breath of the Wild, скажімо так, на любителя.

Але про її недосконалість геть забуваєш, коли починаєш досліджувати відкритий світ гри. Він постійно підкидає події, цікаві активності й завдання, через які геймер відчуває себе учасником однієї безперервної пригоди.

Триває вона десятками, а то й сотнями годин, адже в Breath of the Wild реалізовано величезні простори, які включають міста, гори й підземелля з просторовими головоломками. Але головна перевага відкритого світу в проєкті — це можливість щільно взаємодіяти з ним.

Ретельно втілена фізика дозволяє скинути на ворога каміння з гори або стати мішенню для удару блискавки, якщо під час дощу бігати з металевим мечем. Такими подіями Breath of the Wild радує регулярно, завдяки чому вона й посіла перше місце.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X