Як правильно дотримуватися карантину за допомогою технологій

23 березня 2020, 07:00

Які онлайн-сервіси можуть допомогти вам правильно дотримуватися карантину і рідше виходити з дому.

Вся країна зараз на карантині. З усіх боків просять нікуди без потреби не ходити і менше контактувати з іншими людьми. Навіть ось Lifecell перейменував свою мережу на «Bud 'vdoma».

Відео дня
Скріншот
Фото: Скріншот

Залишатися вдома - ідеальний варіант, але, на 100% цю вимогу виконати неможливо. Служби доставки продуктів/готової їжі працюють, хоча часто і з великими затримками, а іноді взагалі не можуть вирішити вашу задачу.

Тому, виходити все одно іноді доведеться, але як це робити правильно? Є пару прийомів, які допоможуть вам робити вилазки трохи менш небезпечними для вас і оточуючих.

Перед походом в магазин або за посилкою, наприклад, варто подивитися в які дні та години в них найменше людей. Google Maps за більшістю популярних місць робить такий замір і на основі цих даних ви зможете підібрати найкращий час. Ці дані відображаються як на сайті, так і в додатку.

Так само ви можете перевірити завантаженість деяких служб і магазинів. Наприклад, «Нова пошта» в своєму додатку (потрібно перейти в картку певного відділення) показує, коли краще не йти.

Скріншот
Фото: Скріншот

На сайті «Сільпо» можна подивитися завантаженість кас в різні дні та години.

Це важливі дані, оскільки на касах всі стоять близько один до одного і ризик заразитися вірусом (судячи з даних різних організацій охорони здоров'я) підвищується.

Скріншот
Фото: Скріншот

Ще важливо фіксувати свої пересування і контакти. За різними даними, інкубаційний період вірусу становить 2-3 тижні і за цей час він може себе не проявити.

Є ризик, що весь цей час людина з цим вірусом може заражати інших. Якщо з'ясується, що ви були заразним, медики повинні будуть обстежувати і тих, з ким ви зустрічалися, а служби, ймовірно, обробити ті місця, які ви відвідували.

Але як це потім все згадати і відновити? Багато хто не пам'ятає, що вчора їли, не кажучи вже про те, де перебували три тижні тому.

Я використовую додаток Arc App, який фіксує мої пересування по місту протягом дня. Відразу обмовлюся, що дані зберігаються локально на пристрої. Звертайте на це увагу при виборі схожої програми для себе.

У разі необхідності я можу швидко відновити у своїй пам'яті, де і коли я був і нічого не упустити.

Скріншот
Фото: Скріншот

У період криз, щоб приймати правильні рішення - необхідно мати правильне джерело інформації. Довіряти всьому підряд - небезпечно, адже фейки спотворюють сприйняття дійсності і логіку прийняття рішень.

Я рекомендую довіряти інформації і слідувати рекомендаціям з офіційних каналів. Наприклад, Міністерство охорони здоров'я або Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Скріншот
Фото: Скріншот

А щоб нічого не упустити і оперативно дізнатися від них інформацію - наприклад, поставте в налаштуваннях Facebook підвищений пріоритет повідомленнями від них і звертайте увагу на спеціальні інформаційні блоки.

Скріншот
Фото: Скріншот

На мій погляд на час карантину це «мастхев». Як тільки все закінчиться - додатки можна видалити, а повідомлення - відключити.

Не хворійте!

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X