Блефують? У Китаї заявили про приземлення секретного космічного корабля

7 вересня 2020, 16:46

У Китаї повідомили про приземлення багаторазового космічного корабля, розробку і технічні характеристики якого тримають у таємниці. Кажуть, що корабель провів два дні на орбіті Землі.

Поки Ілон Маск спочиває на лаврах пілотованих запусків кораблів Crew Dragon, в Китаї готують для нього удар у відповідь: державне новинне агентство КНР Xinhua News повідомило про повернення на Землю багаторазового космічного корабля Chongfu Shiyong Shiyan Hangtian Qi (CSSHQ), який провів два дні на орбіті.

Відео дня

Характеристики корабля, як і деталі його місії зберігають у суворій секретності, і влада Китаю навіть не представила фотографії цього апарату.

У Xinhua заявили, що новий корабель став «проривом у китайській розробці багаторазових космічних апаратів», і він зможе знизити витрати на доставку корисного вантажу у космос, як і скоротити час виконання подібних робіт.

І це дуже схоже на те, що Ілон Маск заявляв перед запуском своїх Crew Dragon.

Досі у Китаю не було багаторазових космічних кораблів, і CSSHQ може стати першим у разі успішного проходження всіх випробувань. Відомо, що корабель відправили на орбіту на китайській ракеті-носії Long March 2 °F, яка експлуатується з 1999-го і не є багаторазовою.

У 2017-му влада КНР заявляла, що хоче запустити на орбіту Землі багаторазовий космічний корабель до 2020-го, але поки невідомо, яке відношення до цього має апарат, що повернувся додому днями.

Деякі експерти припускають, що CSSHQ — це космоплан, як і «частково багаторазові» космічні шатли NASA, що використовувалися з 1981-го по 2011-й.

Хоча аналогії CSSHQ з Crew Dragon можуть бути далекі від реальності: через секретність цього проекту, його вже порівнюють з експериментальним безпілотним космопланом ВВС США — X-37B.

Програму X-37B заснували у 1999 році і вперше запустили у 2010 році. Всього апарати X-37B провели на орбіті 2865 днів, враховуючи рекордні 780 днів у своїй останній місії, яка завершилася у жовтні 2019-го.

Кілька місяців тому у Пентагоні повідомили про запуск нової місії X-37B, у межах якої військові планують протестувати «вплив космічного випромінювання на насіння та інші матеріали, а також перетворення сонячної енергії у радіочастотну мікрохвильову енергію, яка може передаватися на Землю».

Довжина цього космоплана становить понад 9 метрів, розмах крил майже 4,57 метра, а вага — близько 5 тонн, і він використовує сонячні батареї для живлення всіх систем на орбіті.

Можливо, в Китаї вже готують до запуску щось схоже.

Але це не точно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X