Даєш 3G в селі! Блог Петра Чернишова

26 жовтня 2017, 21:20
У мене стало ще більше спільного з Петром Порошенком. Вже не тільки ім'я! Ми обидва тепер згодні, що у кожного жителя України повинен бути доступ до швидкого інтернету

Вчора президент заявив, що "... зараз проникнення широкосмугового інтернету в селі складає 4%. У XXI столітті. Я вважаю, що це – шалена дискримінація людей, які там живуть, а це майже третина населення України". Правильно сказав – не можна заперечити!

Відео дня

Президент також зазначив, що необхідно розвивати в сільській місцевості телеком-технології: десь через фіксований інтернет, десь – за допомогою мобільного інтернету четвертого покоління.

Запропоную альтернативу:

1. Ввести у законодавство України поняття "технологічна нейтральність" і дати операторам дозвіл запускати будь-які технології на будь-яких частотах, а саме 3G на 900 МГц і 4G на 1800 МГц. Це дозволить покрити 98% території країни якісним мобільним інтернетом, який буде вже точно не гіршим, ніж "фікса" приблизно за півроку, і який не вимагатиме ЖОДНИХ інвестицій від держави. Щоб було зрозуміло, уточнюю. Це все: закон і ліцензія від Нацкомісії регулювання зв'язку та інформатизації, що видається потім, – всього лише ПАПЕРИ. Адже не дуже важко?

2. Зробити ще один крок у напрямку Європи та звільнити частоти 700 МГц (на них зараз працює аналогове ТБ), щоб оператори змогли використовувати їх для запуску 4G. Саме цей діапазон дозволить дати інтернет навіть у найменші населені пункти. Знову ж, я не передбачаю тут необхідності інвестицій з боку держави – тільки з боку операторів.

Просто нагадаю, що 4G у світі використовується для покриття зв'язком густонаселених місць, адже ця технологія відрізняється від 3G вищою пропускною здатністю, меншою затримкою під час передачі сигналу і більшою швидкістю. Сільським жителям, особливо якщо в їхніх населених пунктах проживає до 5 тис. людей, мобільного інтернету третього покоління вистачить на все: на спілкування з близькими, читання новин, освіту, роботу і, звичайно, медицину. Навіть на перегляд серіалу "Слуга народу" і кліпів з котиками на YouTube.

Також скажу, що ми підготувалися до різних варіантів розвитку подій. Ми витратили півтора року на модернізацію обладнання по всій країні, щоб забезпечити кожному українцеві доступ до нових технологій. Тепер наша мережа готова до 4G на вже наявних у нас частотах, і ми чекаємо тільки на технологічну нейтральність.

Навіщо ми так поспішали з модернізацією? Все просто: українці дуже люблять нові технології і там, де Київстар вмикає 3G (а таких населених пунктів вже майже 10 тисяч), споживання трафіку зростає вибуховими темпами.

Скептикам пропоную почитати про досвід дуже далекої від України держави – Чилі. Всі три чилійські оператори отримали право будувати 4G на частотах 700 МГц. Саме цей діапазон, як я і писав, найкраще підходить для покриття інтернетом сільської місцевості. Чи довго будували мережу? Ні! Розгортатися на цих частотах почали в травні 2016-го, а зараз 4G використовується для майже 50% бездротових підключень до інтернету. А площа Чилі навіть більша за площу України! І кількість таких підключень зростає більше, ніж на 150% з року в рік. Такі результати стали можливими завдяки правильному держрегулюванню, коли мета всієї країни – стати digital. Чи не час і нам "додати перцю Чилі"?

Автор: президент Київстар Петро Чернишов

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X