Чому коливається курс криптовалют. Блог Дмитра Карпіловського

23 березня 2018, 08:01

Ви бажаєте інвестувати в криптовалюту, але вас стримує нестабільність її курсу? Не ви один такий. Просто треба враховувати кілька факторів.

Зважаючи на нестабільність зростання та спаду криптовалют, часто ті, хто бажають інвестувати в криптовалюту, починають вагатися та сумніватися в можливостях ринку. Однією з причин таких сумнівів постає таке явище як корекція ринку криптовалют. Інвестори, вбачаючи різкий спад, починають бити на сполох та хвилюватися. Однак це нормальне явище і зараз я поясню чому так відбувається.

Відео дня

Для позначення поточної ситуації на ринку криптовалют застосовуються різні поняття, і "корекція ринку" – одне з них. Дуже часто можна спостерігати, як замість корекції говорять про падіння або обвал ринку, однак на цьому етапі такі судження можна вважати дуже перебільшеними.

У загальному розумінні корекція передбачає якісь коливання ринкової вартості певного активу – наприклад, валют, акцій або, як в нашому випадку, криптовалют.

Якщо точніше, корекція позначає зміну вартості цього активу в бік, протилежний тренду. Тобто, якщо на ринку криптовалют ми нещодавно спостерігали яскраво виражений висхідний тренд, а потім вартість біткоіна й інших провідних криптовалют спадає, ми маємо справу саме з корекцією ринку.

Найважливіше – не піддаватися паніці і не плутати корекцію з грунтовним падінням або обвалом ринку. Зрозуміло, за певних обставин корекція може трансформуватися в повноцінне падіння ринку, але далеко не завжди і напевно не в нашому випадку.

Справа в тому, що корекція сама собою передбачає несуттєве коригування щодо того тренду, що раніше спостерігався. Коли ми маємо справу з ринком криптовалют, підвищена волатильність якого у всіх на слуху, якраз слово "щодо" має вирішальне значення. Якщо на традиційних ринках з низькою волатильністю корекція вище 15% вже може справедливо вважатися першою ознакою серйозного спаду, то в умовах різких коливань вартості, властивих криптовалютам, навіть корекція понад 50% може вважатися цілком нормальним явищем. Саме його ми спостерігали і ще продовжуємо спостерігати на ринку.

Закономірне запитання: чим обумовлена корекція на ринку криптовалют? Тут можна виділити кілька основних факторів.

По-перше, перегрів ринку, при якому спостерігаються помітні диспропорції між попитом і пропозицією.

Коли під час бурхливого зростання інвестори починають все активніше купувати криптовалюту, зростання її вартості продовжує набирати обертів і в певний момент стає настільки високим, що новим інвесторам вже стає важко купувати криптовалюту з тією ж інтенсивністю, що й раніше, але вже за значно збільшеною ціною. У той же час, на ринку з'являється все більше і більше продавців, які зацікавлені в продажі криптовалют за поточною, відносно високою ціною. Отже, пропозиція збільшується, а попит при цьому знижується, що в кінцевому підсумку дає поштовх до корекції ринку для усунення цієї диспропорції.

По-друге, ні для кого не секрет, що дії великих гравців здатні чинити значний вплив на курс криптовалют, що, власне кажучи, час від часу й відбувається.

Коли великі гравці прагнуть заробити на іграх з курсом не найвідоміших криптовалют, результатом може стати суттєва просадка їх вартості, але якщо справа стосується найбільших криптовалют з багатомільярдною капіталізацією, в кінцевому рахунку ця активність цілком здатна призвести до корекції. Яскравий приклад на ринку криптовалют ми спостерігали нещодавно: як відомо, на середину січня 2018 року було намічено закриття перших біткоін-ф'ючерсів, і з цієї нагоди великі гравці почали дуже активно продавати біткоіни для максимізації прибутку, що, природно, позначилося на загальній ситуації на ринку криптовалют.

Нарешті, третій важливий фактор стосується негативного новинного фону.

Зазвичай, якщо відбувається дійсно вкрай важлива подія, вона призводить до відчутного зростання або спаду курсу, але якщо ж в інформаційному просторі постійно з'являються нехай і в цілому незначні, але при цьому однаково спрямовані новини, ринок реагує на них корекцією. Зокрема, до таких новин зазвичай належать загрозливі заяви політиків щодо регулювання криптовалют, плани щодо введення обмежень на їх оборот, передбачувані проблеми в роботі криптовалютних бірж аж до повідомлень про їх злами, підозри з приводу шахрайства на ринку тощо. Власне, велика частина цього набору якраз була представлена в інформаційному просторі останнім часом, що, природно, стримувало активність інвесторів і гальмувало зростання ринку криптовалют.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X