Штучний інтелект для бігу і рок-зірки від технологій: чим запам'ятався CeBIT 2018. Блог Романа Яворського

19 червня 2018, 15:49

Як цього року виглядала одна з провідних виставок технологій в світі - СеВІТ 2018 - та на які технології варто звернути увагу.

У 2018 році одна з провідних виставок технологій в світі - CeBIT - була перш за все схожа на фестиваль: фуд-зони, сцена для виступу музичних колективів, розважальні атракціони. Це сприяло залученню молодої аудиторії. Але разом із зменшенням віку відвідувачів зросла кількість стендів, що представляли здебільшого стартапи, аніж промислові рішення.

Відео дня

Із підслуханого від одного з учасників виставки: «До мене підходить хлопець, на вигляд десь віку 12 років. І що, мені тепер вести бізнес із малолітніми?».

На CeBIT 2018 були відокремлені наступні теми:

  • d!conomy – бізнес-моделі,
  • d!tec – нові технології,
  • d!talk – теми майбутнього,
  • d!campus – дослідники розповідали, в якому напрямку рухатися.

Перевагою виставки стала можливість не тільки представити чи відвідати певний стенд, а й послухати виступи представників відомих міжнародних компаній на багаточисленних сценах. Тобто крім рішень на стенді цього року були і розповіді про кейси на сцені.

Програма пізнавальна, цікава і передбачала обмін думками і обговорення питань, пов'язаних з можливостями і викликами цифрової трансформації бізнесу і суспільства. Були окремі зустрічі на вищому рівні по таким темам, як штучний інтелект, інтернет речей, блокчейн, клієнтоорієнтованість, жінки в цифровому бізнесі, цифрове здоров'я і мобільність майбутнього. Більше 600 доповідачів з усього світу, зокрема Марк Рейберт (засновник Boston Dynamics), Стася Карр (керівник інженерно-технічної служби в Zalando), Кріс Бартон (засновник Shazam), Міхаель Боллє (керівник дослідницького підрозділу в Bosch), Віктор Мейер-Шьонберґер (Oxford Internet Institute), Джош Тетрик (засновник компанії Just із Силіконової Долини).

Провідні міжнародні аудиторські компанії були мало представлені. А, ймовірно, саме вони мали б пропагувати новітні технології цифрової трансформації, показувати реальні економічні ефекти від їх використання. Лише в величезному павільйоні Salesforce були представлені Deloitte та PwC, які орієнтували саме на продукти Salesforce.

Спостерігається тенденція до представлення на виставці товарів китайського виробництва. Так, саме товарів, а не технологій. Різноманіття батарейок, машинок для рахування грошей, навіть побутових магнітол – все це заповнило повністю один із величезних павільйонів.

Серед усіх стендів найбільше запам'ятались декілька.

Робочий простір, документообіг 4.0

DocuWare Corporation демонструє на CeBIT революційну технологію управління документами, за допомогою якої з ними можна працювати точно так же легко, як і зі сторінками в інтернеті. Технологію роботизації бізнес-процесів бачимо в реальному кейсі використання. Клацання мишки на номер замовлення, шифр документа або ім'я у вікні будь-якої ERP-системи достатньо для того, щоб перетворити це в електронний документ або з знайти додаткові файли, скановані квитанції або електронні повідомлення.

Авіароботи

EmQopter однойменного стартапу з Вюрцбурга – перший літальний апарат, який відповідає суворим правилам техніки безпеки в Німеччині для повністю автономного польоту в повітряному просторі. Він забезпечений системою посадки, що автоматично відображає весь простір під авіароботом і здатна самостійно і безпечно приземлятися. У разі відмови всіх систем EmQopter плавно опускається на землю за допомогою парашута.

Штучний інтелект

Німецький дослідний центр зі штучного інтелекту (DFKI) в Кайзерслаутерні представив Footstriker. За допомогою електричної стимуляції м'язів він допомагає бігунам відпрацювати лагідний до суглобів стиль бігу. Підґрунтя: більше половини бігунів в Німеччині отримують травми або скаржаться на проблеми з колінами і стегнами. Виною тому часто є несприятлива послідовність рухів. Переносний комп'ютер змінює звичні рухові стереотипи.

Автор: Роман Яворський, керівник проектів IT-Enterprise

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X