Усе, що потрібно знати про Assassin's Creed: Odyssey

9 жовтня 2018, 07:01

Після виходу Assassin's Creed: Origins розробники гри Ubisoft дали зрозуміти геймерам, що настають зміни. Якщо раніше серія належала до жанру стелс-екшену, де герой діяв приховано, то тепер автори франшизи повернули в бік рольових ігор, так званих RPG. Вихід Assassin's Creed: Odyssey позначився на остаточному перетворенні жанру, що зазнало неабияких змін.

Assassin's Creed змінилася настільки, що навіть фанатам доводиться заново вивчати гру. Після 20 годин в Odyssey я готовий розповісти вам про все, що потрібно знати напередодні придбання.

Відео дня

Сюжет

Історія Assassin's Creed: Odyssey перенесе гравців до стародавньої Греції, а саме в період Пелопоннеської війни. Афіни і Спарта остаточно посварилися і тепер тицяють один одного стрілами, мечами і списами. Несподівано для себе в центрі опиняється аполітичний найманець, який обирає тільки найвигіднішу сторону.

Серія Assassin's Creed стала відомою не тільки завдяки цікавому ігровому процесу, але й сеттінгом, що завжди охоплював конкретні епохи. Фанати серії вже встигли особисто познайомитися з Леонардо да Вінчі, Наполеоном, Джорджем Вашингтоном і навіть Анастасією Романовою, донькою Миколи II. В Odyssey на вас також чекають знакові особистості, на кшталт Геродота, Сократа, Перикла та інших. Не певен, що гра принадиться замість підручника античної історії, але про ключові постаті ви точно дізнаєтеся.

Головний герой

Спостерігати за історією Odyssey можна двобічно. Спочатку гри вам запропонують обрати головного героя – Кассандру або Алексиуса. Спойлер: на жаль, це ні на що не впливає. Навіть в діалогах довколишні персонажі мовитимуть, не згадуючи гендерної приналежності, за винятком декількох випадків. Тож вас чекає одна й та сама історія.

До речі, діалоги в Assassin's Creed: Odyssey прописані добре. Настійно рекомендую грати з оригінальним озвучуванням, щоб отримати максимальну дозу атмосфери. Під час розмови гравцеві дозволяють вибирати відповідь або дію в бік співрозмовника.

Якраз тут прихований один із головних елементів рольової гри – відіграш. У своїй пригоді ви можете бути розважливим, м'яким або ж жадібним і жорстким. Вам також варто пам'ятати, що деякі рішення вплинуть на світ гри. Незначна на перший погляд дія може обернутися катастрофою для цілого острова. Тож шляхетні справи не завжди є корисними.

Оскільки на коробці з грою зазначено рейтинг 18+, то й без романтики не минулося. Герою або героїні зустрінуться персонажі, з якими можна мати швидкоплинні стосунки. До того ж не має значення, якої вони статі, і Кассандра може затягнути в ліжко і лучника, і лучницю.

Така свобода дій – новація для серії. Головний герой використовує пристрій "Анімус", щоб зчитувати генетичний код своїх предків і прокрадатися в їх спогади. По суті, головним героєм завжди була сучасна людина, яка просто спостерігала за життям свого дуже далекого родича.

Проблема в тім, що пристрій дозволяв лише стежити за подіями, не змінюючи рішень предка. У Assassin's Creed: Origins канон змінився, а головною героїнею стала Лейла. Вона модифікувала "Анімус" і тепер може не просто спостерігати за спогадами, а й діяти на свій розсуд. Геній, одним словом.

Цілий новий світ

Сюжет Odyssey охопить територію Стародавньої Греції, включаючи Аркадію, Беотію, Македонію, а також острови Скірос, Анафі і Лесбос. До того ж варто зазначити, що світ гри дуже великий і за свої 20 годин я не встиг дослідити й половини.

Річ у тім, що регіони давньої Греції чітко розділені на карті і вирізняються не тільки видами і будівлями, але й необхідним рівнем персонажа. Оскільки це RPG, то головному героєві належить підвищувати свій рівень, разом з яким зростає і міць. Скжімо, деякі зони потребують 5-го рівня, але поряд може бути зона для 30-го. Тобто досліджувати все за раз не вийде, і вам доведеться вирушати до інших територій в пошуках кращого спорядження.

Активності

Добре, що в Assassin's Creed: Odyssey є чим зайнятися. Розробники зробили величезну територію і щедро розставили на ній точки захоплень з випробуваннями для гравця.

Найцікавішою частиною Odyssey буде проходження основних і побічних пригод. Виконуючи перші, ви діятимете за сюжетом, написаним сценаристами Ubisoft. Зазначу, що він вийшов непоганим, і на вас чекають круті повороти, а також цікаві персонажі. Побічні квести розповідають стислі історії, які впливають на персонажа або світ гри. Вони також прописані добре і навіть можуть привабити своєю історією.

Але серед побічних пригод є особливий вид, який генерується грою. Такі квести можна зазначити одним словом – нудьга. Вони позбавлені цікавого сюжету і створені тільки заради розтягування ігрового процесу. До того ж вони щоразу постійно з'являтимуться на мапі, попри їх проходження. Серед них є завдання, які обмежені за часом. За їх виконання гравцеві видають особливу валюту, яку неможливо одержати за безстрокові доручення.

Крім проходження сюжетних і побічних завдань в Odyssey можна перейматися звичайними справами найманця – вбивствами. У кожному регіоні є фортеці, в яких засіли бандити або воїни. Вони охороняють скрині з коштовностями, а також стратегічними запасами. Там же можуть переховуватися ключові військові персони, яких також треба знищити.

У кожного регіону, в якому триває війна, є певний рівень військової сили. Знищуючи стратегічні запаси і вбиваючи ключових персон, гравець знижує цей рейтинг. Коли сила війська опуститься до нуля, на карті з'являться точки масштабної сутички між військом Афін і Спарти, а гравець може вибрати одну зі сторін.

Але вбивства воєначальників і грабунок не залишаться поза увагою, і за героїнею або героєм скерують найманців. Ці хлопці не звичайні солдати і вважають за краще носити міцну броню та гострі мечі зі списами. Тож боротися з ними буде заскладно, але, перемігши, ви отримаєте їхню особливу зброю або броню. До того ж найманців можна відстежувати, щоб завдати удару першим.

У бій

Воювати й битися ви будете багато, і добре, що Ubisoft попрацювали над бойовою системою. Скажімо, раніше гравець більше покладався на потайне проходження, то в Odyssey відкриті сутички відбуватимуться частіше. По-перше, щоб знищити супротивника одним ударом зі спини, потрібно досягти його рівня або навіть вище. По-друге, вороги стали набагато уважнішими. Окрім того, у фортецях засіло чимало воїнів, тож буде корисним ліквідувати частину з них непомітно.

Зі стандартних атак у персонажа є швидкі, але заслабкі, а також дужі і повільні. Кожен тип підходить для різних супротивників і потрібно діяти відповідно до ситуації. У бою гравець може використовувати й особливі вміння персонажа. Наприклад, одна з перших здібностей дозволяє бити супротивника ударом а-ля "Це Спарта!" або ж пролити на клинки отруту, завдаючи ще більше шкоди.

Гравець може прокачувати гілку "Мисливця", "Воїна" і "Вбивці", які мають різні здібності. Нові прийоми придбаваються за очки, які надаються після кожного підвищення рівня персонажа. Гравець також може поліпшувати зброю і броню, або ж знаходити більш потужне спорядження в скринях і трупах ворогів.

Годі битися

Коли ж вам набридне виконувати доручення і вбивати, ви можете зайнятися дослідженням світу. У кожному регіоні є стародавні склепи, в яких на гравця чекають унікальні предмети. Спершу їх потрібно виявити, а потім ще з'ясувати, як потрапити до потрібного місця. Звичайно, Odyssey не зрівняється з Tomb Raider, але місцеві гробниці виглядають цікаво й атмосферно.

Усі на борт

Розробники вирішили не обмежуватися величезною територією на суші, і дали гравцю можливість плавати морем. В Odyssey герой отримує корабель, а також команду, яка допомагатиме йому в далеких морських рейсах.

Корабель можна завантажити за допомогою ресурсів, поліпшивши швидкість, місткість команди, броню. Також на корабель можна покликати помічників, яких ще потрібно завербувати. Особливі персонажі додають бонуси для корабля, щось ніби додаткової броні або захисту від гарпунів. Це стане в пригоді вам під час морських битв із піратами та військовими кораблями.

Бої відбуваються в два етапи. Спочатку ви закидаєте корабель противника стрілами та списами, руйнуючи саме судно. Коли смужка броні супротивника зійде нанівець, починається друга фаза – абордаж. Тут ви вже особисто встрибуєте на корабель ворога, ліквідовуєте команду і капітанів, а потім забираєте їхнє золото і ресурси.

Час уже й пограти

Тепер вам відомі сюжет, основні механіки й активності в Assassin's Creed: Odyssey. Лишилося тільки вибрати платформу, щоб почати гру. Поринути в пригоди Odyssey можна на PlayStation 4, Xbox One, а також персональних комп'ютерах з 5 жовтня 2018 року. Також пам'ятайте, що гра платна, і за відкритий світ, наповнений пригодами, розробники затребують 1899 гривень за версію для приставок і 845 гривень, якщо вирішите грати на комп'ютері.

Для вашої зручності залишу системні вимоги для PC:

Мінімальні системні вимоги:

Операційна система: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-біт);
Процесор: AMD FX 6300 3.8 ГГц, Intel Core i5 2400 3.1 ГГц, Ryzen 3 – 1200;
Відеокарта: AMD Radeon R9 285 (2 ГБ) або NVIDIA GeForce GTX 660;
Оперативна пам'ять: 8 Гб;
Жорсткий диск: 46 Гб.

Рекомендовані системні вимоги:

Операційна система: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-біт);
Процесор: AMD FX-8350 4.0 ГГц, Intel Core i7-3770 3.5 ГГц, Ryzen 5 – 1400;
Відеокарта: AMD Radeon R9 290X (4 ГБ) або NVIDIA GeForce GTX 970 (4 Гб);
Оперативна пам'ять: 8 Гб;
Жорсткий диск: 46 Гб.

Рекомендовані вимоги для 4К-здатності:

Операційна система: Windows 10 (64-біт);
Процесор: AMD Ryzen 1700X 3.8 ГГц, Intel Core i7 7700 4.2 ГГц;
Відеокарта: AMD Vega 64, NVIDIA GeForce GTX 1080 (8 Гб);
Оперативна пам'ять: 8 Гб;
Жорсткий диск: 46 Гб.

Показати ще новини
Радіо НВ
X