Кожен третій. Частина серверів гри Counter-Strike виявилися зараженими вірусами

18 березня 2019, 13:06

Експерти виявили вірус Trojan.Belonard, який проникає на комп'ютери з використанням уразливості клієнта гри Counter-Strike 1.6.

Потрапивши на пристрій, троянець замінює файли гри і список доступних ігрових серверів, повідомляє ZDNet .

Trojan.Belonard потрапляє на пристрій при підключенні до шкідливого ігрового сервера, з'ясували фахівці "Доктор Веб". Вірус використовує уразливості клієнта гри і може заражати як Steam-версії, так і піратські збірки Counter-Strike 1.6 (CS 1.6).

Відео дня

Потрапивши на комп'ютер жертви, троян змінює файли клієнта і створює ігрові проксі-сервери для зараження інших користувачів. Подібна схема використовується для розкрутки ігрових серверів і дозволяє на цьому заробляти.

Незважаючи на вік гри, кількість гравців тільки з офіційними клієнтами CS 1.6 в середньому досягає 20 000 чоловік онлайн, а загальне число зареєстрованих в Steam серверів гри перевищує 5000.

Продаж, оренда та розкрутка ігрових серверів стали реальним видом бізнесу і пропонується як послуги на різних сайтах. Власники серверів нерідко платять за подібні послуги, не знаючи, що для розкрутки їх сервера може використовуватися шкідливе ПЗ.

На даний момент кількість шкідливих серверів CS 1.6, створених троянцем Belonard, досягло 39% від числа всіх офіційних серверів, зареєстрованих в Steam. Спільнота гравців CS давно зіткнулося з цією проблемою, але, на жаль, до сих пір антивіруси визначали тільки частини троянця Belonard, а не загрозу в цілому. Тепер все модулі троянця Belonard успішно визначаються антивірусом Dr.Web.

Показати ще новини
Радіо НВ
X