Зонд НАСА заглянув в атмосферу Юпітера

10 березня 2018, 16:45

Космічний зонд НАСА Юнона вивчив атмосферу Юпітера. Вимірювання свідчать про те, що в атмосфері Юпітера на глибині до 3 тисяч кілометрів відбувається рух значних мас матерії, передає BBC.

Тепер вчені знають, що атмосфера Юпітера простирається на глибину до 3 тисяч кілометрів.

У глибинах атмосфери, що складається в основному з водню та гелію, ці гази під впливом величезного тиску починають переходити в екзотичні рідкі форми. Цей матеріал поводиться як тверде тіло - він обертається з рівномірною швидкістю, подібно динамо, і саме він генерує найпотужніше магнітне поле планети.

Відео дня

"Ми протягом 40 років не знали, чи простягаються хмарні системи до центру планети, або ж вони розташовуються тільки в верхніх шарах атмосфери. Три тисячі кілометрів - це дуже велика глибина навіть для планети діаметром в 140 тисяч кілометрів. Йдеться про 1% маси планети. А це дорівнює трьом земним масам", - розповів член наукової групи проекту Юнона Трістан Жилло.

Космічний апарат Юнона вийшов на орбіту навколо газового гіганта в липні минулого року. Одне з його основних завдань - отримати дані про те, чи має Юпітер тверде ядро.

Початкові дані вказують на те, що ядро ​​може бути досить рихлим і складатися не з гірських порід, а з того ж металевого водню.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X