Зонд Juno отримав перші знімки Юпітера

26 травня 2017, 09:49
Апарат Juno передав на Землю перші знімки після виходу на орбіту Юпітера

Дані із зонда Juno показали, що магнітне поле Юпітера виявилося несподівано потужним, пише Science Alert.

Магнітометр Juno MAG виміряв і глобальне магнітне поле Юпітера, наймогутніше серед усіх планет Сонячної системи. Воно виявилося ще сильніше, ніж оцінювалося досі, перевищуючи рівень в 7,766 Гаусс.

Відео дня

"Те, що ми дізналися, є вражаючим. Або, я б сказав, Юпитеро-нищівним. Нові дані про склад, магнітосферу та полюса Юпітера виглядають приголомшливо. Ми отримуємо більш детальне уявлення про те, як працюють магнітні поля", - сказав провідний дослідник місії Juno, Скотт Болтон.

Також завдяки знімкам вченим вдалося виявити гігантські циклони діаметром 1400 кілометрів і більше, що зустрічаються в приполярних регіонах Юпітера. Деякі з них перевершують за розмірами Місяць і Землю.

Цікаво, що на борту зонда Juno знаходяться три фігурки LEGO — Галілея, римського бога Юпітера і його дружини Юнони. Фігурка Юнони тримає в руках збільшувальне скло, як символ пошуку істини, а Юпітер — блискавку. Ці фігурки були зроблені з алюмінію, щоб витримати екстремальні умови під час польоту.

Раніше НВ повідомляло що зонд Cassini передав на Землю незвичайний знімок Сатурна. Апарат сфотографував знаменитий шестикутний вихор в день сонцестояння на Сатурні.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X