Про що співає? Зонд Juno записав звуки супутника Юпітера

20 грудня 2021, 15:41
У NASA записали звуки супутника Юпітера (Фото:NASA)

У NASA записали звуки супутника Юпітера (Фото:NASA)

Астрономи NASA зареєстрували електромагнітні хвилі, що походять від супутника Юпітера Ганімед, за допомогою приладу Waves.

Головний дослідник Juno Скотт Болтон із Південно-Західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо представив 50-секундну звукову доріжку, створену на основі даних, зібраних під час близького прольоту місії над Ганімедом 7 червня 2021 року.

Відео дня

Інструмент Juno's Waves, який налаштовується на електричні та магнітні радіохвилі у магнітосфері Юпітера, зібрав дані про ці сплески. Потім їхня частота була зсунута в звуковий діапазон, щоб вийшла звукова доріжка.

«Цей саундтрек досить дикий, щоб створити враження, ніби ви подорожуєте разом із Juno, що пропливає повз Ганімед вперше за більш ніж два десятиліття», - сказав Болтон. "Якщо ви уважно прислухаєтеся, ви можете почути різкий перехід до вищих частот близько середини запису, що є входом в іншу область магнітосфери Ганімеда".

Детальний аналіз та моделювання даних Juno's Waves продовжуються. "Можливо, зміна частоти пов'язана з переходом з нічного боку Ганімеду на денний", - сказав Вільям Курт з Університету Айови в Айова-Сіті.

Читайте також: Притягнув неприємності. У Юпітер врізалося невідоме космічне тіло

Джек Коннерні з Центру космічних польотів імені Годдарда NASA у Грінбелті, штат Меріленд, є провідним дослідником із магнітометром Juno та заступником головного дослідника місії. Його команда склала найдокладнішу карту магнітного поля Юпітера з будь-коли отриманих.

Карта, складена на основі даних, зібраних з 32 обльотів планети під час основної місії Juno, дозволяє по-новому поглянути на загадкову Велику Блакитну пляму газового гіганта, магнітну аномалію на екваторі планети. Дані Juno показують, що зміна магнітного поля газового гіганта відбулася протягом п'яти років знаходження космічного корабля на орбіті, і що Велика Блакитна пляма дрейфує на схід зі швидкістю близько 4 см на секунду щодо решти Юпітера.

Крім того, нова карта показує, що зональні вітри Юпітера (струменеві потоки, які течуть зі сходу на захід і із заходу на схід, надаючи Юпітеру його характерний смугастий вигляд) розривають Велику Блакитну пляму.

Зонд Juno прибув на Юпітер у 2016 році і зараз виконує розширену місію зі збирання більш детальної інформації про планету-гігант. У серпні космічному апарату виповнилося 10 років, і він працює нормально і продовжує свою «розширену» місію, яку було схвалено на початку 2021 року.

Раніше НВ писав, що зонд Juno детально вивчив структуру Великої червоної плями Юпітера та виявив значні відмінності у його глибині в центральних регіонах та на околицях.

Для оцінки глибини та структури Великої червоної плями та інших ураганів Юпітера вчені використовували мікрохвильові та гравітаційні виміри.

«Ці нові спостереження Juno відкривають джерело нової інформації про загадкові особливості Юпітера. Це чудовий приклад того, як наші наукові групи, які працюють у різних країнах, зміцнюють розуміння нашої Сонячної системи», - сказала Лорі Глейз, директорка відділу планетарних наук NASA у штаб-квартирі агентства у Вашингтоні.

Нові результати показують, що циклони тепліші вгорі, з нижчою атмосферною щільністю, а внизу вони холодніші і з більш високою щільністю. Антициклони, які обертаються у протилежному напрямку, холодніші вгорі, але тепліші внизу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X