Зонд Cassini знайшов на Титані сліди органічних молекул

31 липня 2017, 13:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені NASA повідомили, що на Титані є речовини, що можуть входити до складу мембран живих клітин

Зокрема, в атмосфері супутника Сатурна виявили виявили хімічну речовину акрилонітрил, повідомляється на сайті космічного агентства NASA.

Вважається, що ця хімічна речовина здатна утворювати стабільні, гнучкі структури, подібні до клітинних мембран. Дослідники NASA ідентифікували акрилонітрил по знімках з Cassini і за даними, отриманими з телескопа ALMA в Чилі. Швидше за все, ця речовина знаходиться в стратосфері - туманній частини атмосфери, яка надає цьому супутнику коричнево-оранжевий колір.

Відео дня

"Стабільні клітинні мембрани вкрай важливі для живих істот, оскільки вони необхідні для того, щоб хімічні речовини всередині клітин могли взаємодіяти один з одним. Якщо подібні структури можуть формуватися на Титані з молекул акрилонітрилу, то тоді супутник Сатурна вже зробив великий крок до появи життя ", - розповідає Майкл Мамма з Центру космічних польотів NASA. При цьому вчені поки не можуть стверджувати, що на Титані є життя.

Першим сліди цієї речовини на Титані виявив зонд Cassini. Однак, інструменти Cassini не володіють достатньою чутливістю для отримання даних про те, яка кількість молекул акрилонітрилу міститься на Титані і де ці молекули локалізовані.

Раніше НВ повідомляло, що зонд Cassini виявив магнітну аномалію на Сатурні. Дані з апарату показали, що нахил магнітного поля Сатурна виявився несподівано малим.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X