З далекої галактики. Астрономи знайшли відразу 19 астероїдів, які можуть бути міжзоряними

24 квітня 2020, 22:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Астрономи Франції і Бразилії визначили 19 міжзоряних астероїдів, які були захоплені Сонцем мільярди років тому.

У той час, як вважають астрономи, Сонце було частиною свого роду «зоряного розплідника», скупчення зірок, народжених близько одна від одної з однієї і тієї ж хмари газу і пилу.

Відео дня

«Близьке розташування зірок означало, що в ті перші роки вони відчували гравітацію одна одної набагато сильніше, ніж сьогодні. Це дозволило перенести астероїди з однієї зоряної системи в іншу», — пояснив астроном і космолог Фатхі Намоуні з Обсерваторії Лазурного берега у Франції.

Фахті і його колега-астроном Хелена Морайс з Університету Штату Пауліста в Бразилії виявили перший подібний астероїд в 2018 році. Вони шукали групу астероїдів під назвою Кентаври, які обертаються між Юпітером і Нептуном і часто мають дійсно дивні орбіти.

Один астероїд 2015 BZ509 — пізніше названий Ka’epaokaawela — перебував на більш дивній орбіті, ніж більшість — точно такий же, як у Юпітера, але в протилежному напрямку тобто ретроградно. Якщо він був рідним для Сонячної системи, він повинен був рухатися в тому ж напрямку, що і все інше, тому команда провела симуляції, щоб з’ясувати його походження.

Вони виявили, що найбільш імовірним джерелом Ka’epaokaawela був міжзоряний простір, і астероїд був захоплений в Сонячній системі 4,5 млрд років тому.

У новому дослідженні група досліджувала Кентаврів і транснептунові об'єкти з високим нахилом орбіти відносно площини орбіт планет, іноді наближаючи їх до полярній орбіті. І, подібно до Ka’epaokaawela, деякі з цих об'єктів також мають ретроградні орбіти.

«При середніх і високих ексцентриситетах орбіти Кентаврів можуть бути нахилені на кілька градусів відносно незмінної площині Сонячної системи майже на 180 °, що призводить до ретроградного руху», — пишуть дослідники в своїй статті.

У дослідження були включені 17 кентаврів з нахилом орбіти, що перевищують 60 градусів, і два об'єкти, які обертаються навколо Нептуна, або транснептунові об'єкти. Дослідники використовували відомі орбіти цих об'єктів, щоб створити кілька клонів кожного з них для імітації своїх орбіт назад в часі, досягнувши 4,5 мільярда років тому.

В цей час матеріал в нашій Сонячній системі в основному перебував на плоскому диску навколо Сонця, що залишився від диска молодої зірки. Все повинно було обертатися навколо однієї і тієї ж площині і в одному напрямку.

Для всіх обраних об'єктів виявилося, що орбіти тел в минулому були майже полярними і розташовувалися в областях розсіяного диска і внутрішнього хмари Оорта. Це означає, що вони дійсно можуть бути тілами з міжзоряного середовища, захопленими гравітаційними силами Сонця. Тепер вчені мають намір дізнатися, коли саме могло статися подібне захоплення.

«Ця популяція дасть нам підказку про раннє народження Сонця, про те, як відбувалося захоплення міжзоряного астероїда, і про роль міжзоряної речовини в хімічному збагаченні Сонячної системи і формування її еволюції», — підкреслили автори роботи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X