Знайдені докази існування паралельного Всесвіту

2 листопада 2015, 11:31
Астрономи виявили в космосі сяйво, яке може бути слідом зіткнення з іншого Всесвіту.

Відкриття зробив дослідник каліфорнійського дата-центру, який обробляє дані космічної обсерваторії «Планк» Рангу-Рам Чари. Вивчаючи карти реліктового випромінювання, яке також називають «луною Великого вибуху», він виявив яскраве світіння. На думку астронома, це сліди зіткнення нашого та сусіднього Всесвіту.

Відео дня

Згідно з сучасними космологічними теоріями, таке зіткнення цілком ймовірно. Вони свідчать, що наш Всесвіт – лише один з безлічі «бульбашок», що виникли в результаті розширення космічного простору після Великого вибуху.

«Я б сказав, що в більшості версій розширення стає вічним процесом, в результаті якого з'являється безліч кишенькових Всесвітів», - повідомив Алан Гут з Массачусетського технологічного інституту журналістам New Scientist.

На жаль, якщо ця теорія вірна, і інші Всесвіти існують, вивчити їх практично неможливо. Адже через розширення космосу відстань між ними постійно збільшується.

«Вони можуть ніколи не дізнатися про існування один одного. Це звучить, як весела ідея, але не існує способу перевірити її», - говорить Метью Джонсон з Йоркського університету в Торонто.

За його словами, дві бульбашки, що перебували досить близько, могли стикнутися, що залишило б сліди, але їх виявлення було б «величезною вдачею».

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X