Знайдена комета, що складається з алкоголю

26 жовтня 2015, 21:05
Група астрономів вивчила відкриту в минулому році комету Лавджоя і виявила у неї цікаву властивість. В її складі є етиловий спирт, що міститься в алкогольних напоях.

Подібне явище вчені спостерігають вперше. До цього молекул спирту в складі кометної речовини не знаходили. А у цього небесного тіла їх більш ніж достатньо.

«Ми виявили, що на піку активності комета Лавджоя викидала таку кількість спирту, який міститься щонайменше в 500 пляшках вина», - каже працівник обсерваторії Ніколя Бивье.

Відео дня

Фото: Фабрис Ноэль via .nasa.gov

Фото: Фабрис Ноэль via .nasa.gov Фото:

Всього у складі світила був виявлений 21 тип молекул органічних речовин, в тому числі і глікольальдегида – моносахариду, який також не зустрічався в кометах. Це підвищує ймовірність теорії, згідно з якою комети могли служити переносниками органічних сполук, необхідних для виникнення життя на Землі.

Астрономи зробили своє відкриття за допомогою 30-метрового (в діаметрі) радіотелескопа IRAM, розташованого в іспанських горах Сьєрра-Невада. Наприкінці січня поточного року комета Лавджоя знаходилася найближче до Сонця. В таких умовах можна визначити хімічний склад світила, завдяки характерному випромінюванню, що видається кожним типом молекул.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X