Зір Хижака: американці придумали тепловізор майбутнього

12 листопада 2015, 11:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Фільм Хижак, напевно, не фігурував в заголовках так часто з часів виходу на екрани майже 30 років тому. А згадали про картину в світлі нового винахода вчених з Массачусетського технологічного інституту, Гарварду, Каліфорнійського університету і дослідницької лабораторії армії США. Вони створили пристрій, здатний здійснити прорив у виробництві тепловізорів

В його конструкції використано графеновий детектор і мікромеханічні компоненти з нітриду кремнію. Випробування показали, що пристрій здатний розпізнавати теплову сигнатуру людини при кімнатній температурі. При цьому, на відміну від сучасних тепловізорів, воно не потребує кріогенного охолодження. Нинішнім приладам теплового бачення воно потрібно для поліпшення якості картинки. Завдяки цьому конструкція нового пристрою стає простіше, що тягне за собою зниження вартості виробництва тепловізорів. Та й розміри девайса зменшуються.

Відео дня

© American Chemical Society
© American Chemical Society Фото:

Автори проекту збираються продовжити роботу над перспективним пристроєм. Вони стверджують, що термічний сенсор може бути зроблений лише з одного шару графену товщиною в один атом. Це зробить його гнучким і прозорим, пише Американське хімічне товариство.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X