У Великобританії назвали прорив року у фізиці

16 грудня 2015, 15:03
Нагороду "Прорив року" від журналу Physics World отримали китайські фізики, які здійснили квантову телепортацію двох властивостей фотона

Вчені вперше здійснили квантову телепортацію стану фотона в 1997-му році. З тих пір експерименти в цій галузі продовжуються. Проте раніше мова йшла про перенесення однієї квантової властивості. Фізики Цзянь-Вей Пан і Чаоян Лу з Науково-технічного університету Китаю в місті Хефей зуміли вперше перенести відразу дві властивості. За це вони і отримали нагороди "Прорив року" від журналу Physics World.

Відео дня

Тепер Пан і Лу працюють над квантовою телепортацією трьох властивостей, що є непростим завданням. Однак, за словами Цзянь-Вей Пана, він і його команда повинні скоро отримати можливість здійснити перенесення трьох властивостей одного фотона або декількох фотонів.

Квантова телепортація є ключовим елементом для розвитку квантових комп'ютерів і надшвидкісних мереж. Крім того, дана технологія дозволяє досягти абсолютної захищеності при передачі даних, оскільки вона повністю виключає можливість перехоплення переданої інформації.

Physics World є одним з провідних світових журналів в галузі фізики. Його виданням займається британський Інститут фізики. Вперше журнал вийшов у 1988-му році. Премія "Прорив року" була заснована в 2009-му році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X