Життя? На супутнику Сатурна знайшли органічні молекули

4 жовтня 2019, 13:28

Група дослідників виявила органічні сполуки на одному з супутників Сатурна — Енцеладі. Потенційно, така органіка може сприяти зародженню життя.

Сатурн є другою за розміром планетою у Сонячній системі. Але головна його особливість у величезній кількості природних супутників, - у Сатурна їх близько 62. Більше має тільки Юпітер - 79.

Відео дня

Довгий час експерти з NASA планують відправити зонд і навіть людей на Титан - найбільший супутник Сатурна. На цей раз вчених зацікавив дещо менший супутник - Енцелад, який практично повністю складається з льоду.

Вивчення Енцеладу почали майже 15 років тому за допомогою міжпланетного зонда Кассіні, і після цього в NASA заявляли, що цей супутник Сатурна "найбільш придатне для життя місце в Сонячній системі, не врахуовуючи Землі".

Днями здогадки експертів NASA частково підтвердилися, після того, як група вчених опублікувала дослідження про знаходження органічних частинок на Енцеладі.

Повідомляється, що на частинках льоду дослідники виявили конденсовані молекули з кисневими і азотними сполуками, які на Землі беруть участь у створенні амінокислот. На нашій планеті амінокислоти - це один з необхідних елементів зародження життя.

«Якщо умови виникнення життя на Землі і на Енцеладі збігаються, то з'єднання, які розташовані у воді, можуть привести до зародження життя. Але поки ми не можемо точно сказати, чи потрібні взагалі амінокислоти для появи життя за межами Землі», - говорить автор дослідження Нозайр Хаваджа.

Енцелад є шостим за розміром супутником Сатурна і його діаметр становить приблизно 500 км.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X