Далеко зібралися? Китайські астрономи запускають амбітну місію щодо пошуку нової Землі

12 серпня, 07:03
Ексклюзив НВ
Астрономи сподіваються, що їм вдасться знайти екзопланету, схожу на Землю, яка обертається навколо зірки, схожої на Сонце (Фото:NASA/DSCOVR EPIC)

Астрономи сподіваються, що їм вдасться знайти екзопланету, схожу на Землю, яка обертається навколо зірки, схожої на Сонце (Фото:NASA/DSCOVR EPIC)

Китайські вчені планують запустити космічний телескоп, який знайде в далекому космосі Землю 2.0 — планету, яка буде схожа на нашу за більшістю параметрів.

Пошук позаземного життя — одна з головних загадок сучасної космології. Вчені вже не раз натикалися на сліди життя — передбачається, що близько мільярда років якесь життя існувало на Марсі; крім того, життя може існувати в підповерхневих океанах деяких супутників Юпітера та Сатурна. Дослідники припускають, що під кілометровими шарами льоду можуть бути заховані величезні запаси води, яка б стала джерелом життя.

Відео дня

Найперспективнішими з погляду виникнення життя вчені вважають планети, схожі нашу Землю. Схожа температура, атмосферний тиск, наявність води та сонцеподібної зірки, навколо якої обертається планета — до уваги беруться багато характеристик, але основними все одно залишаються ці.

Свого часу подібні пошуки, а точніше їх безрезультативність, призвели до виникнення гіпотези унікальної Землі, згідно з якою наша планета та умови на ній є унікальними та неповторними навіть у масштабах усього Всесвіту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X