Занурення в безодню. Китай побудує підводну станцію на рекордній глибині

14 червня 2016, 12:28
Підводна база буде побудована в Південно-Китайському морі на глибині 3000 метрів. Подібні об'єкти ще не споруджувалися так глибоко

Для порівняння, лабораторія Aquarius, розташована неподалік від штату Флорида, знаходиться на глибині близько 18 метрів. На сьогоднішній день це рекордна глибина для станції, на якій можуть працювати люди. Повертаючись з бази, де тиск в 2,5 рази більше, ніж на землі, аквалангісти проходять 15-годинну процедуру декомпресії.

Відео дня

Персоналу майбутньої китайської станції доведеться працювати на глибині, де тиск у 300 разів більше, ніж на поверхні. Раніше підводні апарати з людиною на борту опускалися навіть на більшу глибину, але не більше ніж на кілька годин.

Нова підводна лабораторія допоможе Китаю в освоєнні природних ресурсів, прихованих в море. "На глибині лежать невідкриті скарби, і щоб отримати ці скарби ми повинні освоїти ключові технології, необхідні для проникнення в морські глибини, їх вивчення і освоєння", - сказав голова КНР Сі Цзіньпін про нову станцію.

Передбачається, що спорудження підводної станції також переслідує політичні цілі. Вона посилить позиції Китаю в Південно-Китайському морі, яке є предметом територіальних суперечок між Китаєм, В'єтнамом, Філіппінами та іншими азіатськими країнами.

Британське видавництво Jane's, що спеціалізується на військовій тематиці, раніше повідомляло, що Китай займається спорудженням "Великої підводної стіни" – глибоководної системи виявлення підводних човнів.

Показати ще новини
X