Закушувати не треба. Вчені вилікували алкоголізм щурів лазером

22 березня 2019, 23:15

Дослідники знайшли спосіб зменшити залежність щурів від алкоголю, знищивши певні нейрони в їх мозку лазерними променями.

Цю зміну автори роботи порівняли зі "клацанням перемикача", пише Science Alert .

"Що дивного в цих результатах, так це те, що ми змогли контролювати мотивацію вживати алкоголь у сильно залежних людей одним клацанням", - сказав керівник дослідження професор Олів'є Джордж.

Відео дня

За словами Олів'є Джорджа, за допомогою оптотехніки вчені встановили, що більшою мірою за алкогольну залежність у щурів відповідали так звані нейрони кортикотропин-рилізинг-фактора, або CRF.

"Імплантуючи волоконну оптику глибоко в мозок і включивши лазер, який спеціально пригнічує ці нейрони, ми могли б значно зменшити вживання алкоголю і фізичні симптоми абстиненції", - підкреслив учений.

Хоча дослідники Scripps сподіваються на майбутнє цієї роботи, вони попереджають, що можуть пройти десятиліття, поки технологія не буде готова для тестування на людях.

"Ця робота вимагає використання передових технологій, які ще не схвалені для використання на людях, тому може знадобитися від 15 до 30 років, перш ніж ми побачимо алкоголіків з мозковими імплантатами, які допоможуть їм контролювати свою тягу", - сказав Олів'є Джордж.

Показати ще новини
Радіо NV
X