Загублений світ. Археологи виявили в ПАР стародавнє місто

31 січня 2019, 10:21

За допомогою лазерних технологій південноафриканські археологи заново відкрили місто, відоме як Квененг.

У цьому поселенні за часів розквіту проживало не менше 10 000 чоловік, пише Science Alert .

Дослідники з Вітватерсрандського університету завдяки технологіям LiDAR змогли детально вивчити руїни в національному парку Суйкербосранд і виявити, що окремі стародавні камені складаються в обриси справжнього міста. Дані LiDAR дозволили вченим нанести місто на карту і з'ясувати, що відбувалося за часів його розквіту. Археологи створили цифрові зображення 800 ферм та інших споруд, в яких проживало близько 10 000 жителів.

Відео дня

"Це означає заповнення величезного історичного розриву, особливо для південної частини Африки, тому що ми знаємо, що доколоніальна історія південної частині Африки не має письмових свідчень. Тепер ми починаємо заповнювати прогалини, використовуючи цю технологію LIDAR", - пояснює Ферн імба Сіксванха, археолог з університету Вітватерсранда, що займається дослідженнями.

Це та ж технологія, яку вчені використовували для визначення місцезнаходження стародавнього мегаполісу майя на початку минулого року. Сьогодні це допомагає заповнити величезну історичнеу "сліпу пляму" на півдні Африки.

Використовуючи мільярди лазерних світлових імпульсів від нижніх західних схилів пагорбів Суйкербосранд поблизу Йоганнесбурга, дослідники змогли фактично «побачити» крізь всю рослинність це колись галасливе місто.

В даний час дослідження показують, що Квененг, який займав близько 20 квадратних кілометрів, процвітав в період між 15 і 19 століттями. У ті часи це було, ймовірно, багате і процвітаюче місто.

Кілька пар паралельних кам'яних стін припускають, що в місто було безліч проходів, багато з яких виглядають як побудовані для випасу корів і іншої свійської худоби через деякі частини міста. Більш того, в центрі Квененгу знаходяться залишки двох масивних корпусів, які разом займають площу, яка оцінюється в 10 000 кв. м. Археологи вважають, що це могли бути краалі, в яких містилося близько тисячі голів великої рогатої худоби.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X