Вчені роками шукають загадкову Дев’яту планету. Китайський астроном придумав спосіб її знайти

Гіпотетична Дев’ята планета може бути на задвірках Сонячної системи (Фото:Caltech/R. Hurt (IPAC))
Наукові дані показують, що на околицях Сонячної системи існує якесь велике небесне тіло. Багато вчених впевнені, що це — ще одна планета, проте побачити її ми поки не в змозі. Астроном з Гонконгу вважає, що знайшов спосіб її виявити.
Дев’ята планета є гіпотетичним об'єктом, за яким вчені полюють починаючи з 2016 року.
Насправді поки що ніхто не знає напевно, чи дійсно це планета. Про те, що десь на околицях Сонячної системи існує щось, вчені зробили висновок, помітивши, що орбіти деяких карликових планет і крижаних об'єктів є ненормальними. Вивчивши ці аномалії, дослідники дійшли висновку, що на ці об'єкти має впливати небесне тіло, маса якого в 5−10 разів перевищує масу Землі.

Зараз у Сонячній системі офіційно існує вісім планет, хоча до 2006 року їх було дев’ять. Тоді вчені «понизили» Плутон — тепер він вважається найбільшою карликовою планетою Сонячної системи, проте дослідники вирішили, що до звання повноцінної планети він не дотягує.
Перші чотири планети — Меркурій, Венера, Земля та Марс — є кам’янистими. Кожна з них має свої особливості (не в останню чергу через відстань до Сонця), проте за своїм фізичними характеристиками, як-от розміри чи хімічний склад, вони є доволі схожими.
Далі іде пояс астероїдів — своєрідний кордон, який розділяє Сонячну систему на внутрішню та зовнішню частини. А далі знаходяться газові та крижані планети — Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. Вони значно відрізняються від чотирьох планет внутрішньої частини, зокрема своїми розмірами та структурою.
Як ми шукаємо гіпотетичну Дев’яту планету?