В очікуванні чуда. У США створили речовину, яка може блокувати коронавірус
Хіміки з Массачусетського технологічного інституту розробили пептид — фрагмент білка, який може запобігти проникненню вірусу в клітини.
Потенційні ліки від COVID-19 імітують білок, виявлений на поверхні клітин людини.
Дослідники показали, що їх новий пептид може зв’язуватися з вірусним білком, який коронавіруси використовують для проникнення в клітини людини, потенційно знешкоджуючи його.
«У нас є з'єднання, яке ми хочемо дослідити, бо воно фактично взаємодіє з вірусним білком так, як ми передбачали, тому у нього є шанс зупинити проникнення вірусу в клітину-господаря», — говорить Бред Пентелюте, доцент хімічного факультету Массачусетського технологічного інституту, який очолює дослідницьку групу.
Група MIT повідомила про свої початкові результати в препринті, розміщеному на bioRxiv. Вони вже відправили зразки пептиду співробітникам, які планують провести тести в клітинах людини.
Лабораторія Пентелюте розпочала роботу над цим проектом на початку березня, після того як дослідницька група в Китаї опублікувала структуру білка коронавірусу разом з рецептором людських клітин, з яким він зв’язується.
Дослідження SARS-CoV-2 також показали, що специфічна область білка шипа, відома як домен, зв’язується з рецептором з назвою ACE2. Цей рецептор є на поверхні багатьох клітин людини, в тому числі і в легенях. Рецептор ACE2 також є точкою входу, використовуваною коронавірусом, який викликав спалах атипової пневмонії 2002−03 рр.
Команда MIT використовувала технологію синтезу пептидів, яку раніше розробила лабораторія Пентелюте, для швидкого генерування пептиду з 23 амінокислот з тією ж послідовністю, що і альфа-спіраль рецептора ACE2.
Вони також синтезували більш коротку послідовність, що складається тільки з 12 амінокислот, виявлених в альфа-спіралі, а потім протестували обидва пептиди з використанням обладнання в Центрі біофізичної апаратури MIT, яке може виміряти, наскільки сильно дві молекули зв’язуються разом. Вони виявили, що довший пептид демонстрував сильне зв’язування з доменом, що зв’язує рецептор білка-шипа COVID-19, тоді як більш короткий пептид демонстрував незначне зв’язування.
Дослідники вже відправили свій оригінальний пептид з 23 амінокислот у дослідницьку лабораторію в Медичній школі Ікан на горі Синай для тестування на клітинах людини і, можливо, на тваринних моделях інфекції COVID-19.
Один з недоліків пептидних препаратів полягає в тому, що їх зазвичай не можна приймати перорально, тому їх доведеться вводити внутрішньовенно або ін'єктувати під шкіру. Їх також необхідно змінити, щоб вони могли залишатися в кровотоці досить довго, щоб бути ефективними, над чим також працює лабораторія Пентелюте.
«Важко уявити, скільки часу буде потрібно, щоб щось перевірити у пацієнтів, але моя мета — отримати щось протягом декількох тижнів. Якщо це виявиться більш складним, це може зайняти місяці», — говорить він.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.