Райдужне виробництво. На Мальдівах знайшли різнобарвну рибу, яка змінює стать

19 жовтня 2022, 18:05
Нова риба на Мальдівах (Фото:Yi-Kai Tea)

Нова риба на Мальдівах (Фото:Yi-Kai Tea)

Рибу, описану 2022 року, змогли сфотографувати завдяки водолазному спорядженню.

Йдеться про рибу Cirrhilabrus finifenmaa із сімейства губанових, яка має райдужне забарвлення та мешкає на глибині від 40 до 70 метрів навколо Мальдівських островів.

Косяки цих риб завдовжки з людський палець майже ніколи не піднімаються до коралових рифів на поверхні.

Відео дня

«Цей район, як правило, розташований на незручній глибині — недостатньо глибокій для дослідження з підводних човнів, занадто складній для тралення і днопоглиблювальних робіт і занадто глибокій для занурення з використанням традиційних методів підводного плавання», — заявив науковий співробітник Австралійського музейно-дослідницького інституту Сідней за Йі-Кай Теа.

Як і інші види губанових, Cirrhilabrus finifenmaa з рожевим забарвленням змінюють свій зовнішній вигляд та стать з віком. Вони починають життя як самки, а згодом перетворюються на самців, і їхній зовнішній вигляд стає яскравішим.

У перекладі з мальдівської мови finifenmaa означає троянда. Вважається, що колір дорослих самців приваблює молодих самок.

У 2019 році вчені з Австралії описали ще один вид цього сімейства — Cirrhilabrus wakanda, який має яскраво-фіолетову луску, і стає сонячно-жовтим після перетворення на самця. Вид мешкає біля узбережжя Занзібара.

Відомо, що Cirrhilabrus finifenmaa на Мальдівах вже виловлюють для домашніх декоративних акваріумів.

Показати ще новини
Радіо NV
X