Перевірте горища. У коробці з-під сигар знайшли загублений давньоєгипетський артефакт

17 грудня 2020, 22:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Музейні співробітники Університету Абердіна виявили артефакт з Великої піраміди в Гізі віком близько 5000 років, який вважався давно втраченим.

Невеликий фрагмент кедрового дерева, який зараз розколотий на кілька частин, вважається «надзвичайно важливим», запевняють історики.

У 1872 році інженер Уейнман Діксон виявив в Камері Королеви цієї піраміди три предмети, які стали відомі як реліквії Діксона. Два з них — м’яч і гак — зараз знаходяться в Британському музеї, а третій, уламок дерева, пропав безвісти на 70 років.

Відео дня

Втрачений шматок кедра породив безліч теорій про його призначення і має особливе значення через можливість радіовуглецевого датування. Деякі припустили, що це було частиною правила вимірювання, яке могло б розкрити підказки щодо конструкції піраміди.

У 2001 році було виявлено запис, який вказує на те, що фрагмент дерева міг бути подарований музейним колекціям Університету Абердіна після спілкування між Діксоном і Джеймсом Грантом, який народився в Метліку в 1840 році.

Грант вивчав медицину в університеті і в середині 1860-х відправився в Єгипет, щоб допомогти зі спалахом холери, де він подружився з Діксоном і продовжив допомагати йому в дослідженні Великої піраміди, де разом вони виявили реліквії.

Про це відкриття широко повідомлялося в той час в британській газеті «Графіка», в якій йшлося про важливе відкриття в грудні 1872 року. Після смерті Гранта в 1895 році його колекції були заповідані університету, а «шматок кедра розміром в п’ять дюймів» мали подарувати його доньці в 1946 році. Однак він так і не був виявлений.

Потім, в кінці минулого року, помічниця куратора Абір Еладані проводила огляд предметів з азіатської колекції універсітета.

«Як тільки я заглянула в числа в наших єгипетських записах, я відразу зрозуміла, що це було, і що фактично вони були заховані у всіх на виду, просто в неправильній колекції. Я археолог і працювала на розкопках в Єгипті, але ніколи не міг уявити, що саме тут, на північному сході Шотландії, я знайду щось настільки важливе для спадщини моєї країни», — сказала вона.

«Це може бути всього лише невеликий фрагмент дерева, який зараз розбитий на кілька частин, але він дуже важливий, враховуючи, що це один з трьох предметів, які коли-небудь були виявлені всередині Великої піраміди.

Обмеження COVID затримали датування «втраченого» фрагмента кедра, який спочатку належав набагато більшого шматка дерева, який був помічений в 1993 році при дослідженні внутрішньої частини піраміди за допомогою роботизованої камери. Нещодавно були отримані результати, які показують, що деревину можна датувати періодом 3341−3094 років до н.е.

Це підтверджує ідею про те, що — незалежно від їх використання — реліквії Діксона були оригінальними при будівництві Великої піраміди, а не пізнішими артефактами, залишеними тими, хто досліджував покої.

Раніше НВ писав, що Ілон Маск підтримав популярну теорію змови про єгипетські піраміди в своєму Twitter. Користувачі соцмережі почали пояснювати, що не так з постом, після чого Маск зізнався, що пожартував.

На його сторінці в соцмережі з’явилося повідомлення про те, що «Інопланетяни побудували єгипетські піраміди». Багато користувачів не оцінили цей жарт і почали критикувати Маска за підтримку теорій змови.

Найбільше уваги привернув пост міністра Єгипту з міжнародного співробітництва Ранії А. Аль Машат, яка запросила Ілона Маска і SpaceX в свою країну для «досліджень документів про те, як були побудовані піраміди і перевірки гробниць їх будівельників».

Деякі користувачі навіть звинуватили Маска в расизмі: «Білим людям легше повірити, що інопланетяни збудували піраміди, ніж прийняти ідею, яка належить африканцям», — написав південноафриканський комік Яасін Барнс.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X