Перший в історії. США відправлять неамериканського астронавта на Місяць
Японія залучить одного зі своїх астронавтів до участі в майбутній місії NASA Artemis на Місяць. Це буде перший неамериканський астронавт, що приземлиться на Місяці.
Влада США раніше оголошувала про мету висадити міжнародних астронавтів на поверхню Місяця в рамках програми Artemis. Під час візиту прем'єр-міністра Японії Фуміо Кісіди до Вашингтона для зустрічі з президентом Джо Байденом цього тижня було оголошено, що під час однієї з місій на Місяць буде відправлено японського астронавта, повідомляє Білий дім.
«У першій половині 1960-х років, коли я був у Сполучених Штатах, це був світанок розвитку космосу в Сполучених Штатах. Я один з усіх тих, хто був так схвильований дивовижним викликом США у космосі. Я вітаю висадку японського астронавта на Місяць як першого неамериканського астронавта в рамках програми Artemis», — оголосив Кісіда.
Наразі невідомо, яка місія Artemis включатиме астронавта з Японії. Також не розголошується ім'я цього астронавта. Як писав NV Техно, місія Artemis 2, запуск якої заплановано на вересень 2025 року, включатиме канадського астронавта Джеремі Хансена як командира місії. Передбачається, що Хансен і троє астронавтів NASA полетять на Місяць і назад та стануть першою командою, яка відправиться у космос на борту капсули Orion.