Будьте здорові. Чому глобальне потепління перетворює всіх людей на алергетиків

29 травня 2019, 20:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Через глобальне потепління людям з алергією щороку все важче переносити період цвітіння рослин. У майбутньому надлишок вуглекислого газу в атмосфері може призвести до захворювань дихальних шляхів навіть у тих, хто не схильний до алергій.

«Алергія на амброзію» є майже сталим виразом. Мало не у кожної людини з дитинства був знайомий, який не любив період цвітіння рослин, і ховався в цей час вдома. У найважчих випадках такі люди могли не тільки чхати або сльозитися, вдихнувши неприйнятний організмом пилок, а й навіть почати задихатися.

Відео дня

Останніми роками алергетики могли помітити, що їхня сезонна недуга погіршується і переносити алергію стає дедалі складніше. Як передає Business Insider з посиланням на Союз зацікавлених вчених, виною тому — глобальне потепління.

Як відомо, глобальне потепління — це наслідок збільшення в атмосфері вуглекислого газу. Ця хімічна сполука, поряд з водою і сонячною енергією, є основою для фотосинтезу рослин, який, своєю чергою, відповідає за їх розвиток і розмноження.

Незважаючи на те, що глобальне потепління, спричинене штучним викидом в атмосферу надмірної кількості вуглекислого газу, призводить до порушення екосистеми навколишнього середовища, для деяких рослин це навпаки період активного розвитку і розквіту, в прямому і переносному сенсі цього слова.

Чим більше вуглекислого газу міститься в атмосфері — тим більше рослин з'являються і виділяють пилок під час свого розмноження, який і є основним алергеном для людей.

Пилок для людини — щось на зразок зовнішнього подразника. Під час взаємодії з ним організм виділяє гістамін, який відповідає за вищезгадані зовнішні алергічні реакції на кшталт подразнення слизової оболонки або задухи.

Крім того, що через підвищену кількість вуглекислого газу в атмосфері з'являється більше рослин, які виробляють пилок, — так званий парниковий ефект на Землі підвищує середню температуру повітря, і, отже, розтягує період цвітіння рослин.

За даними некомерційної організації, яка займається аналізом і висвітленням кліматичних досліджень Climate Central, з поточними темпами збільшення обсягу вуглекислого газу в атмосфері, через 65 років кількість пилку в світі зросте вдвічі.

Vox/Climate Central
Фото: Vox/Climate Central

Показово, що алергічні рослини на кшталт амброзії поширюються набагато швидше, ніж «корисні» продовольчі рис або пшениця. Тут не можна не згадати скорочення популяції бджіл та інших комах, що відповідають за запилення деяких рослин, які використовують у продовольстві.

Звісно, навряд чи в найближчі півстоліття на планеті залишаться одні алергічні рослини і зовсім не буде їжі, але ситуація з глобальним потеплінням аж ніяк не позитивна.

Директор з досліджень Французького інституту охорони здоров'я та медичних досліджень Ізабелла Аннезі-Маєзано впевнена, що ще один катастрофічний наслідок зростання температури на планеті — підвищення рівня світового океану.

За її словами, окрім підтоплення прибережних територій, додавання води у світовому океані може стати причиною поширення цвілі, що безпосередньо торкнеться не тільки чутливих до алергічних рослин людей.

В окремих випадках, цвіль спричиняє подразнення дихальних шляхів і часто призводить до астми — захворювання, під час якого падає тиск крові в легенях і людина буквально починає задихатися через анафілактичний шок. До того ж, вже без зовнішніх подразників на кшталт пилку і незалежно від пори року.

Основна група ризику за таких кліматичних змін — діти, оскільки їхній організм і імунна система тільки формуються, і значно залежать від стану навколишнього середовища.

Напевно, покоління астматиків також не є аргументом для чинного президента США Дональда Трампа, який досі не вірить у глобальне потепління і кілька місяців тому опублікував твіт, у якому прискорив захисників навколишнього середовища, мовляв, як парниковий ефект можна співвіднести зі снігопадами і рекордними морозами.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X