Вчені придумали незвичайний спосіб захисту корів від хижаків у Африці - фото

11 серпня 2020, 12:00
НВ Преміум

Вчені підтвердили, що намальоване око на задній нозі корови може відлякати хижаків від нападу на неї. Це стосується левів, леопардів тигрів і інших хижаків, які атакують із засідки.

Якщо в Україні найбільшою небезпекою для корів можуть бути хіба що комахи, у Африці на цих тварин нападають хижаки, і це є реальною проблемою.

У багатьох африканських країнах фермери змушені охороняти своїх корів у спеціальних вольєрах і навіть вбивати хижих тварин, який нападають на корів.

Відео дня

Одна з таких країн - Ботсвана, де хижаки постійно вбивають худобу, що приносить збитки фермерам і призводить до конфліктів людини з дикою природою.

З вирішенням цієї проблеми виступи вчені з австралійського Університету Нового Південного Уельсу, - дослідники спробували намалювати коровам у дельті річки Окованго у Ботсвані додаткове велике око у верхній частині їх задньої ноги.

Справа в тому, що більшість хижаків, враховуючи левів, тигрів, леопардів та інших котячих, часто нападають з засідки, і їм важливо, щоб жертва не бачила їх до моменту нападу.

Якщо хижаки розуміють, що їх помітили - вони можуть відмовитися від атаки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X