Розвага для багатіїв. Як космічний туризм може призвести до екологічної катастрофи

30 червня, 21:00
Ексклюзив НВ
Як космічні запуски шкодять Землі (Фото:SpaceX)

Як космічні запуски шкодять Землі (Фото:SpaceX)

Індустрія космічного туризму набирає обертів і більше людей готові заплатити сотні тисяч доларів за короткочасний політ на орбіту. Проте вчені попереджають, що регулярні запуски ракет-носіїв можуть завдати величезної шкоди планеті.

Днями Україну відвідав британський підприємець і засновник міжнародного конгломерату Virgin Group Річард Бренсон.

Мільярдер цікавився аеродромом ДП Антонов у Гостомелі та можливостями його відновлення. Окрім цивільної авіації, одним із ключових напрямів діяльності Virgin Galactic залишається аерокосмічна промисловість і космічний туризм.

Відео дня

Поряд із компаніями Blue Origin Джеффа Безоса та SpaceX Ілона Маска, Безос продає приватним особам місця у своїх космічних кораблях за ціною від $250 тис.

Перший туристичний політ у космос відбувся понад 20 років тому, і сьогодні є величезна кількість бажаючих хоч на кілька хвилин потрапити на орбіту Землі.

Перспектива комерційних польотів для туристів-космонавтів приваблює багато аерокосмічних компаній. У той же час вчені вважають, що регулярні запуски ракет-носіїв на орбіту без будь-яких дослідницьких цілей можуть сильно нашкодити нашій планеті.

НВ розібрався, чим небезпечні польоти в космос для розваг, і як сучасні ракети-носії можуть звернути назад еволюцію.

Історія космічного туризму

Першим космічним туристом вважають американського підприємця Денніса Тіто, який вирушив на МКС у рамках місії ISS EP-1 на борту російського космічного корабля Союз ТМ-32.

Загалом Тіто пробув у космосі майже вісім діб і заплатив за це $20 млн. Оператором його польоту стала приватна американська компанія Space Adventures, яка до 2009 року відправила до космосу вісім космічних туристів російськими Союзами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X