ВПС США планують прийняти на озброєння бойові лазери

18 грудня 2015, 14:11
Американські військові не проти піару. А кращого моменту для публічних повідомлень про випробування бойових лазерів, ніж вихід у прокат чергових Зоряних воєн, і не придумаєш

Свого часу винахід пороху разом змінило військове мистецтво. У XX столітті такою ж революцією стало поява літаків. У XXI столітті новою революцією обіцяють стати лазери, встановлені на літаках.

Відео дня

За повідомленням CNN, Дослідницька лабораторія ВПС США оголосила про плани швидкої демонстрації лазерної установки на бойовому винищувачі.

На думку розробників, їм потрібно не більше 5 років для того, щоб довести експериментальні зразки до рівня випробувань в польових умовах.

«Ми вважаємо, що технологія поступово наближається до тієї стадії, коли її можна буде приймати на озброєння», - розповідає інженер проекту Келлі Хеммет.

Розробники тестують твердотільні лазери, здатні фокусувати на ворожих об'єктах концентровані світлові промені. Такі промені можуть підпалювати або пропалювати наскрізь практично всі відомі науці матеріали.

Військові вважають, що лазерні установки на перших порах будуть використовуватися в основному для оборонних дій. Потужність, точність і дальність існуючих лазерів поки не достатні для ефективних атакуючих дій.

Іншими словами, лазерні установки по початку будуть використовуватися для перехоплення ракет супротивника, засліплення пілотів ворожих літаків і порушень у роботі навігаційного обладнання.

Перші випробування проходять з використанням винищувачів F-15. Проте, за словами розробників, найближчим часом розпочнуться пробні польоти перших вертольотів, оснащених лазерними установками.

Щорічна дослідна лабораторія ВПС США витрачає на дослідження в області лазерів $150 млн. До 2020 року планується прийняти на озброєння перші моделі бойових лазерів.

В стадії розробки Лабораторії також знаходиться лазерний щит. За задумом розробників, лазерні установки можуть створити лазерний «міхур» навколо бойового літака, який буде руйнувати все, що буде намагатися проникнути всередину, будь то бойові ракети або інші літаки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X