Вісник Апокаліпсису. Білл Гейтс попередив про небезпечну епідемію

29 грудня 2018, 10:43

Бізнесмен і благодійник Білл Гейтс спрогнозував можливість смертельної епідемії протягом наступного десятиліття.

Засновник Microsoft вважає, що нове захворювання може вбити 30 мільйонів чоловік за 6 місяців, пише Science Alert .

Нові патогенні мікроорганізми з'являються весь час зі збільшенням чисельності населення і посягання людства на дике середовище проживання. Для окремих людей або невеликих груп стає все простіше створювати віруси, які можуть поширюватися, як лісова пожежа, по всій земній кулі.

Відео дня

Гейтс представив імітацію від Інституту моделювання захворювань, яка показала, що новий грип, подібний до того, який убив 50 мільйонів осіб під час пандемії 1918 року, тепер, швидше за все, вб'є 30 мільйонів чоловік протягом шести місяців.

"Якби ви сказали світовим урядам, що прямо зараз уже розробляється зброя, здатна вбити 30 мільйонів чоловік, то виникло б почуття невідкладності приготувань до цієї загрози. В разі біологічної загрози цього почуття не вистачає. Світ повинен готуватися до пандемій так само серйозно, як він готується до воєн", - заявив Білл Гейтс.

За його словами, коли військові спробували свого роду симуляційну військову гру проти пандемії віспи, остаточний результат був "віспа один, людство нуль", сказав Гейтс. Але Гейтс повторив, що він оптиміст, сказавши, що він думає, що ми могли б краще підготуватися до наступної вірусної або бактеріальної загрози.

У певному сенсі, ми краще підготовлені. Зокрема, у нас є антивірусні препарати, які в багатьох випадках можуть хоч якось поліпшити виживання. У нас є антибіотики, які можуть лікувати вторинні інфекції, такі як пневмонія, пов'язана з грипом. Ми також наближаємося до універсальної вакцини проти грипу.

За словами Гейтса, необхідно поліпшити зв'язок між військовими і урядами, щоб допомогти скоординувати дії у відповідь. І він вважає, що урядам потрібні способи, щоб швидко заручитися допомогою приватного сектора, коли мова заходить про розробку технологій і інструментів для боротьби з новою смертельною хворобою.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X