Вирвані роки. Вчені змоделювали вплив радіації на організм космонавтів

10 грудня 2018, 15:49

Дворічний політ на Марс відніме у кожного члена екіпажу по 2,5 року життя через радіаційний  вплив при такому польоті.

Нові дані озвучили на конференції "Авіакосмічна та екологічна медицина", пише РІА Новини.

Медики провели розрахунки сумарного радіаційного ризику протягом усього життя космонавтів після тривалих до 3-х років польотів до Марса в період максимуму сонячної активності з різною товщиною захисту радіаційного притулку з алюмінію.

Відео дня

"При проведенні розрахунків для простої кульової форми космічного апарату і стандартизованого фантома моделі тіла людини і розгляді випадку швидкого виведення корабля на орбіту Марса за допомогою рідинного реактивного двигуна і ядерно-енергетичної рухової установки було отримано, що для 2-річної тривалості польоту експедиції до Марса і назад сумарний радіаційний ризик протягом життя космонавтів незалежно від віку за захистом РУ (радіаційного притулку - ред.) 20 г/см2 складе 7,5 відсотка, а скорочення середньої майбутньої тривалості життя - 2,5 року ", - говориться в документі.

Вчені пропонують використовувати наповнені водою спальні мішки для захисту космонавтів від радіації.

"Можна розглянути доцільність використання спальних мішків, в яких в якості наповнювача використовується вода, пов'язана з гелем, або поліетиленові крихти. Вода і поліетилен містять легкі елементи, в тому числі водень, який ефективно захищає від нейтронів, первинних і вторинних. Космонавту відводиться 8 годин на добу на сон, і в цей час його організм буде посилено захищений від радіації ", - йдеться в матеріалах конференції.

Крім того, космонавтам пропонується пити мінеральну воду з відрегульованим складом і виключити потрапляння в організм консервантів і іонів срібла, які посилюють патогенну дію іонізуючого випромінювання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X