На заході України поширюється небезпечний вірус Коксакі

12 жовтня 2016, 12:28
Вірус Коксакі вражає в основному дітей до семи років, він небезпечний своїми ускладненнями

У Тернополі і Львові зафіксували складні випадки масового ураження дітей вірусом Коксакі. Про це написав тернополянин Святослав Журовський, передає Обозреватель.

"У Тернополі зараз епідемія вірусу Коксакі. Не лікується, треба перехворіти. Помилково можуть ставити діагноз "стоматит" та його лікувати. Дуже заразний. Зайвий раз не відвідуйте людних місць і обов'язково часто мийте руки, особливо це стосується дітей", - зазначив Журовський.

Відео дня

Цю інформацію підтвердила і головний епідеміолог Львівської області Наталія Тімко.

Вірус Коксакі викликає важке інфекційне захворювання, але воно не настільки небезпечне, щоб впадати в паніку. Сьогодні не існує противірусних засобів, які можуть допомогти в його лікуванні, але дитина одужує самостійно через 3-4 дні після зараження.

"Вірус Коксакі відноситься до групи вірусів, які викликають досить серйозне інфекційне захворювання. Воно супроводжується високою температурою і висипом. Температура може бути дуже високою. Плюс є ознаки інтоксикації – головний біль, поганий апетит, млявість", - розповідає сімейний лікар, педіатр Олексій Максименко.

За його словами, за свою практику жодного разу не стикався з випадками ускладнень, "хоча в літературі описано, що, на жаль, ускладнення можуть мати місце, зокрема, такі важкі, як енцефаліт".

Лікар запевнив: захворювання відбувається "саме по собі".

"Так званий інкубаційний період, тобто час, що минув з моменту потрапляння вірусу в організм до розвитку клінічних симптомів, становить від декількох годин до декількох діб. Як правило, близько доби. Зазвичай захворювання триває 3-4 дні, не більше тижня. Потім температура падає", - розповів він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X