Ймовірність знайти життя на Марсі зростає - глава NASA

10 жовтня 2018, 08:03

Керівник космічного агентства США Джим Брайденстайн не виключив існування життя на Марсі на підставі нових відкриттів.

Він розповів про них на лекції в Фундаментальній бібліотеці МДУ, повідомляє РІА Новини.

"Мене призначили адміністратором NASA зовсім недавно, цієї весни, і в наступні п'ять місяців я вже став свідком приголомшливих відкриттів, які здійснюють і російські, і американські вчені. Вони радикально змінили наші уявлення про Марс, виявивши сліди флуктуацій концентрації метану в його атмосфері", - заявив Брайденстайн.

Відео дня

Як зазначив глава космічного агентства, ці коливання "ідеальним чином збігалися" з тим, як змінювали один одного літні і зимові сезони на Марсі. За його словами, це поки не дозволяє говорити про існування життя на Червоній планеті, але помітно підвищує ймовірність її існування, разом із деякими іншими відкриттями, такими як відкладення складної органіки, недавно знайдені марсоходом Curiosity.

Вперше метан на Марсі був виявлений в 1969 році з борту зонда "Маринер-7", однак тоді це відкриття вважали помилковим спрацьовуванням. Повторно і на цей раз по-справжньому марсіанський метан був відкритий в 2003 році групою астрономів під керівництвом Володимира Краснопільського за допомогою телескопа CFHT, встановленого на Гавайських островах.

Метан може з'являтися при виверженні вулканів або розкладанні залишків рослин, але обидва ці механізми не можуть працювати на Марсі, де немає ознак вулканічної активності. Існують і інші можливі небіологічні джерела, наприклад, геотермальні реакції.

Як вважає Брайденстайн, якщо реальні сліди життя чи живі мікроби будуть знайдені на Марсі, то це відкриття радикально змінить те, як уряди всіх країн світу дивляться на вивчення далекого космосу і перспективи колонізації планет.

"Я вірю, що ми можемо відкрити життя не тільки на Марсі, але і в інших куточках Сонячної системи, наприклад, на Енцеладі або Європі. Якщо це станеться, то ставлення всіх нас до вивчення інших світів радикально зміниться, так як всім нам захочеться дізнатися більше про це інопланетне життя", - зазначив глава NASA.

Раніше НВ повідомляло, що в NASA підтвердили плани Конгресу з дослідження космосу за допомогою роботизованих і людських місій. NASA говорить про декілька конкретних стратегічних цілей, які включають: комерційні пілотовані польоти на низьку навколоземну орбіту; дослідження і запуск декількох роботизованих місій на Місяць; висадку людини на поверхні Місяця; підготовку до пілотованої місії на Марс і інші пункти призначення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X