Виробник віагри задумав нове злиття

29 жовтня 2015, 17:34
Компанія Pfizer, що випускає віагру, звернулася до виробника ботокса Allergan з пропозицією про злиття. Якщо вони домовляться, то на фармацевтичному ринку з'явиться гігант з капіталізацією понад $300 млрд.

Спершу про це повідомив The Wall Street Journal, посилаючись на компетентні джерела, а незабаром обидві компанії підтвердили свої наміри. Поки Pfizer і Allergan дають дуже стриманий коментар, стверджуючи, що «ведуть попередню дружню бесіду».

Відео дня

Allergan може бути дуже цінна для нового «друга». З її допомогою Pfizer розширить своє портфоліо медикаментів. В даний час, найбільш відомим препаратом Pfizer є віагра. Allergan випускає ботокс.

Крім цього, новий союзник допоможе збільшити прибуток Pfizer і полегшити податковий тягар. Allergan базується в Дубліні, а там податки не настільки високі, як в Штатах, де розташовується штаб Pfizer. Новостворена компанія може розмістити свій центральний офіс в Ірландії і економити на них.

Якщо «розмова двох друзів переросте в щось більше, то на фармацевтичному ринку з'явиться новий гігант. Зараз Allergan оцінюється $112,5 млрд, а Pfizer – $216 млрд.

У 2000-му Pfizer провела злиття з Warner-Lambert, а не так давно купила компанію Hospira. До початку поточного року компанія, відома нині як Allergan, носила ім'я Actavis. Однак у 2015-му вона поглинула оригінальну Allergan і взяла її ім'я.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X