Вимерли, але не зовсім. В Океанії знайшли рідкісних комах

6 жовтня 2017, 15:55
Натуралісти виявили на невеликому вулканічному острові в Тихому океані колонію комах, яких вважали вимерлими близько ста років

Вченим попалися на очі так звані "деревні лобстери", або паличники з острова Лорд-Хау (Dryococelus australis), пише Phys.org.

Ці тварини досягають шести дюймів, тобто 15 сантиметрів в довжину. Вважалося, що ці комахи жили тільки на острові Лорд-Хау, на якому вони швидко зникли після того, як європейці на своїх кораблях завезли туди щурів.

Відео дня

В середині минулого століття схожі комахи були виявлені на іншому острові, точніше - скелі, яка отримала назву Піраміда Болла. Новий різновид паличників виглядав не зовсім так, як старі музейні зразки, і вчені вважали, що перед ними - два різних види. І лише недавні дослідження, результати яких були опубліковані 5 жовтня 2017 року, показали, що комахи належать до одного виду.

"Ми виявили те, що всі сподівалися знайти. Не дивлячись на деякі істотні морфологічні відмінності, це дійсно один і той же вид", - говорить автор роботи, Олександр Міхєєв з Інституту науки і технологій на Окінаві.

За словами вчених, структура мітохондріальної ДНК відрізнялася всього на 1% у комах з Піраміди Болла і паличників з острова Лорд-Хау, що однозначно говорить про те, що вони є одним і тим же видом.

"Паличники з острова Лорд-Хау стали символом крихкості острівних екосистем. На відміну від більшості історій, пов'язаних зі зникненням видів, цьому дістався унікальний шанс", - підкреслює Олександр Міхєєв.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X