Окрім Китаю. Рівень викидів вуглекислого газу зростає у всьому світі

Викиди парникових газів зростають (Фото:pixabay)
Згідно зі звітом Global Carbon Project, у 2022 році всі країни світу збільшували карбоновий слід на 1% інтенсивніше, ніж роком раніше. Винятком став лише Китай, який викинув на 0.9% вуглецю менше ніж раніше.
Результати аналізу були оприлюднені у п'ятницю на кліматичному форумі Єгипту. Також стало відомо, що рівень викидів Сполучених Штатів цього року зріс на 1,5%.
Останній висновок, а також зниження карбонового сліду Китаю суперечать глобальному довгостроковому прогнозу.
Щоправда, Китай, на думку одного з авторів дослідження П'єра Фрідлінгштейна, продемонстрував тенденцію, що обнадійлює, не з власної волі, а через карантинні обмеження.
У той же час, заявив Фрідлінгштейн, решта країн погіршила статистику через вторгнення Росії в Україну і енергетичну кризу.
Тобто цей звіт не є інформативним для відстеження трендів і не спростовує ранніх прогнозів.
Загалом вчені вважають, що тенденція негативна, тому що вона віддаляє людство від того, щоб зафіксувати глобальне потепління на позначці +1,5 °С порівняно з доіндустріальними часами.
Раніше НВ Техно писав про те, що світова економіка втратила від 5 до 29 трильйонів доларів за період з 1992 по 2013 рік у результаті глобального потепління, спричиненого діяльністю людини.
Найбільше від кліматичних змін страждають країни тропічних регіонів із низькими доходами. У середньому цей період їх економіка просіла на 6,7%, тоді як у країнах із високим доходом цей показник становить лише 1,5%.