Окрім Китаю. Рівень викидів вуглекислого газу зростає у всьому світі

14 листопада 2022, 10:49
Викиди парникових газів зростають (Фото:pixabay)

Викиди парникових газів зростають (Фото:pixabay)

Згідно зі звітом Global Carbon Project, у 2022 році всі країни світу збільшували карбоновий слід на 1% інтенсивніше, ніж роком раніше. Винятком став лише Китай, який викинув на 0.9% вуглецю менше ніж раніше.

Результати аналізу були оприлюднені у п'ятницю на кліматичному форумі Єгипту. Також стало відомо, що рівень викидів Сполучених Штатів цього року зріс на 1,5%.

Останній висновок, а також зниження карбонового сліду Китаю суперечать глобальному довгостроковому прогнозу.

Відео дня

Щоправда, Китай, на думку одного з авторів дослідження П'єра Фрідлінгштейна, продемонстрував тенденцію, що обнадійлює, не з власної волі, а через карантинні обмеження.

У той же час, заявив Фрідлінгштейн, решта країн погіршила статистику через вторгнення Росії в Україну і енергетичну кризу.

Тобто цей звіт не є інформативним для відстеження трендів і не спростовує ранніх прогнозів.

Загалом вчені вважають, що тенденція негативна, тому що вона віддаляє людство від того, щоб зафіксувати глобальне потепління на позначці +1,5 °С порівняно з доіндустріальними часами.

Раніше НВ Техно писав про те, що світова економіка втратила від 5 до 29 трильйонів доларів за період з 1992 по 2013 рік у результаті глобального потепління, спричиненого діяльністю людини.

Найбільше від кліматичних змін страждають країни тропічних регіонів із низькими доходами. У середньому цей період їх економіка просіла на 6,7%, тоді як у країнах із високим доходом цей показник становить лише 1,5%.

Показати ще новини
Радіо NV
X