Геть від людей? Чому Місяць поступово віддаляється від Землі і чим це загрожує

3 березня, 07:01
NV Преміум
Відстань від Землі до Місяця (Фото:CC)

Відстань від Землі до Місяця (Фото:CC)

Вчені з NASA заявили, що Місяць щороку віддаляється від Землі приблизно на 3,8 сантиметри. Цей феномен може мати відразу кілька пояснень. Хоча найбільш аргументовану теорію сформулював сербський астрофізик Мілутін Міланкович ще у першій половині минулого століття.

Згідно з основними теоріями походження Місяця, природний супутник нашої планети міг сформуватися з однієї протопланетної хмари разом із Землею; Місяць міг з'явитися як уламок зіткнення Землі з планетою Тейя; або це був уже сформований об'єкт, захоплений гравітаційним полем Землі.

Відео дня

У кожному з варіантів Земля і Місяць тісно пов'язані одне з одним, наш супутник впливає на планету за допомогою приливних сил, захищає нас від надлишку сонячного вітру, формує єдине магнітне поле Землі тощо.

Окрім безлічі теорій змови про Місяць, вчені описали кілька «місячних феноменів», включаючи лібрацію, різні види затемнень, а також загадковий зворотний — «темний» — бік Місяця, на який лише кілька років тому вперше в історії сів китайський супутник.

Одним із найменш вивчених залишається процес поступового віддалення Місяця від Землі: у 1997 році дослідники NASA визначили, що Місяць щорічно віддаляється від нашої планети на 3,8 сантиметра. Це підтвердили за допомогою рефлекторів, встановлених на поверхні Місяця астронавтами місії Аполлон-11 у 1969-му, які можуть відбивати лазерні Промені із Землі.

Подібне віддалення природного супутника можна пояснити розширенням Всесвіту. Однак, дистанція між Землею та Місяцем збільшується швидше, ніж розширюється космічний простір. Як це можна пояснити?

Показати ще новини
Радіо NV
X