Відправлений у космос черв відростив дві голови

15 червня 2017, 07:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Біологи з американського університету Тафтса відправили червів Dugesia japonica в космос. Один з них регенерував в двоголову особину

Експеримент з черв'яками проводився на Міжнародній космічній станції 20 місяців, з січня 2015 року, пише Gizmodo.

Плоскі черви виду Dugesia japonica полетіли до МКС-10 січня 2015 року, на борту SpaceX. Опинившись там, черви протягом п'яти тижнів жили в космосі, в умовах мікрогравітації та мікро-геомагнітних полів. Серед іншого, команда хотіла перевірити, як плоскі черви будуть регенерувати в цьому середовищі. Плоскі черви були обрані серед інших організмів, оскільки вони відомі своїми чудовими регенеративними здібностями.

Відео дня

Коли черви повернулися на Землю, дослідники провели 20 місяців, вивчаючи, як космічні черв'яки змінилися в порівнянні з двома контрольними групами таких же черв'яків на Землі.

Один з 15 червів регенерував в двоголову особину - вчені відзначають, що за п'ять років роботи жоден з п'ятнадцяти тисяч піддослідних Dugesia japonica таких здібностей не виявляв. Після того, як обидві голови знову ампутували, черв'як ще раз відростив дві, що говорить про те, що характеристики будови його тіла сильно змінилися.

Вчені також відзначають, що у тих плоских червів, що жили в космічному просторі, були виявлені зміни в поведінці, а також у складі мікрофлори. На думку дослідників, цей експеримент дозволить краще зрозуміти, як проходить регенерація в умовах космосу.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X