Відновлювана енергетика вперше обігнала вугільну за потужностями

27 жовтня 2016, 11:01
Потужності станцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії, зросли більш, ніж на 50%

Про нові дані повідомляє BBC.

У минулому році кожен день в світі встановлювалося по півмільйона сонячних панелей, тільки в Китаї щогодини з'являлися по два нових вітроенергогенератора.

Відео дня

Тим не менш, незважаючи на зростання своїх потужностей відновлювана енергетика поки ще не обігнала вугільну за кількістю виробленої енергії. Це пов'язано з тим, що виробництво енергії на таких станціях залежить від певних умов: сонячного світла, швидкості вітру, тоді як вугільні станції можуть працювати 24 години в добу.

Значне зростання потужностей, яке відновлювана енергетика демонструє останнім часом, обумовлений в тому числі і зниженням вартості сонячних панелей та іншого обладнання, необхідного для виробництва енергії з відновлюваних джерел.

За прогнозом Міжнародного енергетичного агентства, тенденція падіння витрат на будівництво електростанцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії, збережеться в найближчі роки.

Лідером по зростанню потужностей відновлюваної енергетики є Китай, на його частку припадає майже 40% світового зростання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X