Вчені зрозуміли, як п'яніють раки

21 квітня 2017, 21:01
Досліджували виявили зв'язок поведінки раків і швидкості їх сп'яніння

Виявилося, що товариські річкові раки п'яніють в півтора рази швидше раків-самітників, повідомляється в науковому журналі Journal of Experimental Biology.

Вчені поміщали молодих луізіанських раків в акваріум, у воду якого додавали невелику кількість етилового спирту. З'ясувалося, що якщо попередні 7 — 10 днів рак провів на самоті, то у нього сп'яніння настає приблизно на третину пізніше, ніж у тварин, які провели цей час "в компанії". П'яні раки активно крутили хвостами, а також не могли втриматися на лапах.

Відео дня

"Алкоголь є важким наркотиком, тому, що він зачіпає широкий спектр систем. Поки ще недостатньо вивчено, як минулий соціальний досвід пов'язаний з гострим впливом алкоголю", - розповідає автор дослідження Йенс Херберхолс з Університету штату Меріленд.

Оскільки соціалізовані раки п'яніли швидше, ніж одинаки, Херберхолс припускає, що алкоголь дуже впливає на вироблення гамма-аміномасляної кислоти, найважливішого гальмівного нейромедіатора центральної нервової системи. Він також вважає, що ізоляція може зробити людину менш чутливою до впливу алкоголю.

"Наше дослідження показує, що соціальний досвід може змінити чутливість до спирту. Нетвереза людина потенційно може видавати різні відповіді на алкоголь в залежності від попереднього соціального досвіду", - додав учений.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X