Догори ногами. Вченим удалося зняти на відео рідкісну блискавку

9 серпня, 22:00
Перевернута блискавка в Оклахомі, що б'є знизу вгорі (Фото:Chris Holmes)

Перевернута блискавка в Оклахомі, що б'є знизу вгорі (Фото:Chris Holmes)

Найчастіше ми бачимо блискавки, що б’ють зверху донизу. Але фізикам вдалося зафіксувати рідкісну блискавку, розряд якої б'є знизу вгору.

Про це явище відомо небагато. В основному тому, що його можна спостерігати дуже рідко, адже все найцікавіше відбувається над хмарами. Але одного разу незвичайну блискавку все ж таки побачили — і навіть змогли зняти на камеру.

Відео дня

Блискавка, яку спостерігали в Оклахомі, відрізняється від звичайних як напрямом розряду, так і потужністю. Вчені визначили, що вона перенесла у верхні шари атмосфери близько 300 кулонів електричного заряду. У той же час, типова блискавка переносить лише близько 5 кулонів.

Було пораховано, що температура біля лідера (згустку плазми, що світиться, з якого бере початок блискавка) становила цілих 4700 °C.

За допомогою ультракороткохвильового випромінювання вдалося встановити висоту стримерів блискавки. Вона становила щонайменше 22 км. Висота основного потоку при цьому майже досягла лінії Кармана, яка знаходиться за 100 км від поверхні Землі.

Поки що у фізиків немає вичерпного пояснення. що призводить до появи цього незвичайного природного явища. Дехто вважає, що вині хмари, які, за певних обставин, можуть заважати нормальному напрямку розряду.

Це, на думку інженера Леві Боггса з Технологічного дослідницького інституту Джорджії, у поєднанні з накопиченням негативного заряду призводить до появи перевернутої блискавки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X