Вчені знайшли в бурштині пір'я, якому 100 млн років

17 грудня 2018, 14:29

Палеонтологи виявили кілька пір'їн древніх птахів, що практично повністю збереглися в шматках бурштину з півночі М'янми.

Пір'я настільки добре збереглося, що палеонтологам вдалося детально вивчити їх будову, повідомляє Science Alert.

Пір'я, знайдені в 31 шматку бурштину М'янми, належать до крейдяного періоду. Вони були проаналізовані групою на чолі з палеонтологом Лідою Сін з Китайського університету геологічних наук в Пекіні.

Відео дня

"Знайдене перо датується раннім крейдяним періодом - важливим періодом в еволюції птахів", - зазначає керівник міжнародної дослідницької групи, доцент Китайського університету геологічних наук Сін Ліда.

Це довге пір'я, які продовжували хвіст древніх володарів, були навіть більшими від самих птахів. Вважалося, що довгі хвостові пір'їни використовувалися, наприклад, для залучення партнера, але виявилося, що це не зовсім так. Як з'ясувалося, пір'я, які росли парами, прекрасно збереглися у всіх трьох вимірах. Таким чином, команда змогла вивчити їх дивну морфологію і трохи зрозуміти, як їх могли використовувати птиці.

Вчені припускають, що дані пір'я легко відділялися і при цьому не були дуже строкатими; таким чином, можливо, що вони використовувалися не для залучення шлюбного партнера, а для захисту. Іншими словами, вони могли використовуватися так само, як використовується хвіст деяких ящірок.

Раніше НВ повідомляло, що в М'янмі в бурштині вперше були виявлені останки равлика з добре збереженими м'якими тканинами, вік якого становить близько 99 мільйонів років. Вчені віднесли знайденого равлика до сімейства ціклофорід. Довжина тіла равлика - близько шести міліметрів, а розмір раковини - трохи менше п'яти. На думку вчених, витягнута форма тіла знайденого равлика вказує на те, що він намагалася втекти з бурштину.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X