Вчені знайшли причину холодних зим в останні роки

4 листопада 2016, 14:42
Кліматологи з Університету Шеффілда вважають, що зміна клімату пов'язана зі зміною інтенсивності повітряних течій по обидві сторони Атлантики

Нове дослідження про зміну клімату показує, що останнім часом картина холодної зими в Європі і США в основному обумовлена змінами в розташуванні струменевих повітряних потоків, приблизно в 10-15 км над поверхнею Землі, пише Science Alert.

Відео дня

Ще одним, дещо несподіваним фактором, дослідники називають потепління в Арктиці і скорочення площі арктичних льодів. Справа в тому, що через відступ льодовиків Арктики на північ струминні повітряні потоки зміщуються на південь і в результаті цього проходять не над морем, а над Британією та іншими країнами Європи.

"В останні одне-два десятиріччя потепління в Арктиці цілком могло посилювати ефекти струменевих потоків вітру. Це, можливо, сприяло деяким недавнім екстремально холодним зимам уздовж східного узбережжя Сполучених Штатів, а також у Великобританії", - вважає професор Едвард Ханна, один з учасників дослідження.

Команда вчених вважає, що їх висновки допоможуть жителям Європи краще підготуватися до екстремально холодних зим.

До речі, майже одночасно з дослідженням кліматологів вчені з NASA опублікували карту, наочно показує скорочення арктичних льодів в останні три десятиліття.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X