Вчені знайшли найстаріший малюнок у світі

14 вересня 2018, 08:03

У Південній Африці дослідники зіткнулися з тим, що, за їх твердженням, є найбільш раннім відомим людським малюнком.

Малюнок було зроблено охрою на скелі з кременю в печері Бломбос за 300 кілометрів на захід від Кейптауна, повідомляє Mashable.

Візерунок складається з шести вертикально орієнтованих ліній, що перетинаються під кутом трьома трохи вигнутими лініями. На думку вчених, зображення нагадує знак хештега.

Відео дня

За оцінками дослідників з Норвегії і ПАР, цьому малюнку 73 000 років, тобто він старший від відомих абстрактних і образних малюнків людей з Африки, Європи та Південно-Східної Азії, принаймні, на 30 000 років. Зокрема, він старший за печерні картини в Ель-Кастільо в Іспанії і Шові у Франції, які до нинішнього часу вважалися найдавнішими формами печерного мистецтва.

"Це безперечно абстрактний дизайн, він майже напевно мав якесь значення для творця і, ймовірно, був частиною загальної символічної системи, що розуміється іншими людьми в цій групі. Це також свідчить про здатність ранніх людей зберігати інформацію", - сказав Крістофер Хеншілвуд, професор норвезького університету в Бергені.

Хеншілвуд додав, що перекреслені візерунки були знайдені на шматках охри і в інших місцях, що вказує на здатність наших ранніх предків відтворювати графічні малюнки з різними прийомами.

"Це відкриття змінює наше розуміння Homo sapiens в Африці. Вони були по-справжньому сучасні: вони поводились так само, як і ми. Вони змогли створити і використовувати символічну матеріальну культуру, щоб опосередкувати поведінку, як і зараз", - додав він.

За словами Хеншілвуда, раніше вважалося, що здатність і бажання себе прикрашати та спілкуватися за допомогою символів з'явилися у людей значно пізніше після того, як вони покинули Африку. "Наша знахідка доводить, що це не так", - говорить він.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X