Вчені знайшли докази канібалізму серед неандертальців

10 липня 2016, 12:03
Вчені знайшли незаперечні докази того, що неандертальці вживали в їжу собі подібних, повідомляє Inquisitr з посиланням на Scientific Reports

Зазначається, що до такого висновку вчені дійшли, проаналізувавши кістки неандертальців, які були знайдені в Бельгії. Їх вік – понад 45 тисяч років.

На кістках знайдені сліди, які вказують на те, що їх розщеплювали для збору кісткового мозку. На них також є сліди, залишені примітивними ножами. Кістки були знайдені в бельгійській печері серед численних останків тварин, на всіх кістяках є подібні мітки.

Відео дня

Вчені стверджують, що всього жертвами канібалізму стали четверо дорослих неандертальців і одна дитина.

Однак залишається відкритим питання, чи були неандертальці вбиті і з'їдені через голод, або їх вбивство було частиною якогось давнього ритуалу. Також невідомо, чи належали канібали до однієї культури з убитими.

Згідно з припущеннями науковців, неандертальці жили в маленьких групах або племенах, і їх поведінка розрізнялося, в залежності від умов, в яких вони жили. У той час як одна група неандертальців, можливо, вже ховала своїх померлих, інші могли їх вживати в їжу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X