Вчені знайшли безпечну заміну фарбам для волосся

17 березня 2018, 20:37

Група вчених із Північно-Західного університету, Іллінойс, США, розробила альтернативну технологію фарбування волосся за допомогою графену. Нова, безпечніша й екологічніша методика описана в журналі Chem.

Більшість фарб для волосся пошкоджують волосся, адже барвник проникає під кератинові лусочки волоса за допомогою агресивних реагентів. А барвники, що не проникають всередину волосся, швидко змиваються.

Відео дня

Вчені пропонують фарбувати волосся, покриваючи його шарами графену - матеріалу, який являє собою решітку атомів вуглецю товщиною в один атом. Вони стверджують, що на відміну від звичайних комерційних фарб покриття графеном не містить токсичних речовин, не псує волосся і навіть не дозволяє волоссю "електризуватися".

Графен наноситься на волосся за допомогою спрею, потім волосся слід розчесати і висушити. Таке фарбування тримається довго. В експерименті, який вчені провели з волоссям кольору платиновий блонд, темне графенове фарбування витримало 30 циклів миття шампунем.

Однак фарбувати волосся графеном можна лише в темні відтінки - чорний, каштановий, темно-русявий.

Нагадаємо, що у Великобританії представили фарбу для волосся, яка буде змінювати колір залежно від навколишнього середовища.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X